Et Benleri Neden Oluşur?|Tehlikeli Midir?|Tedavi Yöntemleri

Et benleri neden oluşur? Et benleri tehlikeli midir? Et benleri alınırken hangi yöntemler kullanılır?

Et Benleri

Et Benleri Neden Oluşur?

Et benlerinin neden oluştuğu bilinmemektedir. Ama pek çok hasta da şu görülmektedir. Özellikle şişmanlığa yatkın hastalarda daha sık görülür. Gebelik döneminde sayıları artar. Et benlerinin yerleşim yerlerine bakarsak özellikle boyun, koltuk altı, kasık gibi terlemenin artığı bölgelerde olduğu için terlemenin de et benlerinin arttırdığını düşünebiliriz.

Et benleri;

  • Genellikle kahverengi veya et renginde olur.
  • Saplı oluşumlardır.
  • Yumuşak oluşumlardır.

Et Benleri Tehlikeli Midir?

Et benleri iyi huylu oluşumlardır.  Et benleri, estetik ya da fiziksel nedenlerden dolayı tedavi edilir. Et benleri nadir olarak enfeksiyon kapabilir. Bu sebeplerden dolayı et benlerinin alınması faydalı olabilir. Ama tıbbi bir zorunluluk değildir. Kişi istiyorsa estetik görüntüsü amacıyla et benleri alınabilir.

Et Benleri Alınırken Hangi Yöntemler Kullanılır?

Et benleri için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bunlardan bir tanesi buz tedavisi. Burada sıvı azot ile dondurulan er beni 10 gün içinde dökülür ve 1 ay içinde kaybolur. Bunun dışında elektrokoterizasyon denilen bir yöntem kullanılmaktadır. Burada da bir lokal anesteziyi takiben elektrikli bir aletle et beni kökünden alınır. Bu da 1 hafta 10 gün içerisinde yara iyileşmesini takip eden bir süreç içerisinde tümüyle iyileşmiş olur.

Gelen Aramalar: et beni neden çıkar,et beni tedavisi,et beni neden olur,et benleri,et beni,et beni nedir,et benleri neden olur,et beni neden oluşur,et ben neden çıkar,boyunda et beni neden çıkar

Tags: , ,

Comments (1)

 

  1. mert durmazalp says:

    benim koltuk altımda et beni çıktı ben doktara gitsem onu neyle temizler lütfen acil yardım

Yorumlarınız Bizim İçin Değerli