Hamileliğin 6. Ayında Anne Karnındaki Bebek Ne Durumdadır?

Hamileliğin 6. Ayında anne karnındaki bebek ne durumdadır? Gebelikte 6. Ay’da bebeğin durumu.

Hamileliğin 6. Ayı

6. ayda anne adayı neler hissediyor?

6. ayda anne adayın da gerçekleşen en önemli özellik bebek hareketlerini hissetmeye başlıyor. Bebek bu dönemde zaten hareketli ama anne adayı tarafından hissedilebilir bir hale gelmesi 19-23. Haftalar arasına denk geliyor ilk hamileliği olanlarda. Daha önce hamilelik yaşamış olanlarda bu hareketlilik 16. Hafta civarında hissedilebilir.

Anne adaylarının bu dönemde dikkat etmeleri gereken en önemli nokta; anne adayının bebeğin hareketini hissetmezse kaygıya kapılmamasıdır.

Hamileliğin 6. Ayında Bebeğin Gelişimi

Bu ayda bebek açısından en önemli gelişim kaslarda görülür. Kaslar hızlı bir şekilde gelişmeye başlıyor. Bebek bu kasları geliştirmek için bilinçli olarak hareket ediyor. Örneğin: kolunu, bacağını oynatır, solunum hareketi yapar. Bu hareketleri yapmazsa kaslar işlev göremez. Doğduğu zaman o kasların hemen işlev görmesi gerekir.

Bebek bu ayın sonuna doğru ilk sesleri duymaya başlıyor. Nedir bu sesler? Annesinin kalp sesleri, annesinin bağırsak hareketleri ve etraftan duyduğu sesler. Bu dönemin sonunda yapılan çalışmalarda   bebeğin rüya görmeye başladığını gösteriyor. Bebek rüyasında daha çok ses duyuyor. Çünkü herhangi bir görüntü şuanda yok.

Gelen Aramalar: anne karninda 6 aylik bebek,hamileligin 6 ayinda bebek ne durumdadir,hamileliyin 6 ci ayi bebeyin durumu,hamileliğin 6 ayı,hamileliyin 6ci ayi,6 aylık bebek anne karnında,6 aylık anne karnındaki bebek,anne karnındaki 6 aylık bebek,hamileliğin 6 ayında anne karnındaki bebek ne durumdadır,anne karnında altı aylık bebek

Tags: , ,

Yorumlarınız Bizim İçin Değerli