Kadınlık Hormonu (Östrojen) Cinsel Yaşama Etkisi Nasıldır?

Kadınlık hormonu (östrojen) cinsel yaşamı nasıl etkiler?  Östrojen hormonu…

Kadınlık Hormonu

Kadınlık hormonu, östrojenin kadının cinsel yaşamında doğrudan etkisi vardır. Cinsel hormonların saplık fonksiyonu için kadınlık hormonu gereklidir. Kadınlık hormonu vasıtasıyla kadın cinsel organında kayganlık meydana gelir ve gerekli salgılar salgılanarak cinsel ilişkide ağrısız ve acısız cinsel ilişkinin devamı sağlanır.

Kadınlık hormonu eksik olursa, hastalarda genellikle vajinal kuruluk denilen cinsel organda kuruluk meydana gelir. Buda mantar enfeksiyonlarına ve cinsel ilişki sırasında ağrı duyulmasına neden olabilir.

Kadınlık Hormonunun Cinsel Etkileri

  • Memelerin gelişimi
  • Kılların çıkması
  • Cildin ince ve kırışıksız olması
  • Kalçada yağ dağılımının olması

Yüksek kadınlık hormonu kadınlarda cinsel yaşama olumlu etki gösterir. Bu olumlu etkide cinsel isteğin devamlı şeklinde olur. Ancak kadınlık hormonunun erkeklerde yüksek olması, cinsel isteksizlik ve sertleşme sorunlarına yol açabilir. O yüzden hormonların her zaman belli bir denge içinde olması gerekiyor. Yani kadınlarda da erkeklik hormonunu normal, kadınlık hormonu normal belli oranda korunması, erkeklerde ise erkeklik hormonu fazla kadınlık hormonunun düşük, normal seviyelerde çıkması gerekiyor.

Gelen Aramalar: bülent ersoy erkeklik organı,bülent ersoy erkeklik organı varmı,bülent ersoyun cinsel organı resmi,erkekte yüzde kaç kadınlık hormonu vardır,kadınlık hormonunun düşük olması

Tags: ,

Yorumlarınız Bizim İçin Değerli