Gündem

ABD’de Bilanço Sezonu Başladı

Sezon Yine Bankalar ile Başlayacak

ABD’de bilanço sezonu bankalar ile birlikte başlayacak. Goldman Sachs ve JP Morgan’ın 13 Temmuz’da sunacağı finansal raporlar başı çekecek iken Bank of America ve Citigroup’un 14 Temmuz’da ve Morgan Stanley’in 15 Temmuz’da bilançolarına ulaşılması bekleniyor. Teknoloji şirketlerinde Netflix’in 20 Temmuz’da sunacağı rapor ile başlangıç sunması beklenirken, 22 Temmuz’da Twitter, 27 Temmuz’da Apple, 28 Temmuz’da Facebook, ve 30 Temmuz’da Amazon ve Google’ın raporlar takipte olabilecek. Bu süreçte elektrikli otomobil üreticilerinden Tesla’nın 22 Temmuz’da, Nio’nun 11 Ağustos’ta finansal sonuçlarına ulaşabilmesi düşünülüyor.

Aşı çalışma faaliyetlerinde bulunan Pfizer’in 28 Temmuz’da ve Moderna’nın 5 Ağustos’ta raporları sunması bekleniyor.

Avrupa’da ise bankacılık sektöründe Deutsche Bank’ın 28 Temmuz’da bilanço verilerini yayımlaması bekleniyor. Bunun yanında Avrupa’da havayolu taşımacılığı faaliyetinde bulunan Lufthansa’nın 5 Ağustos’ta finansal tablolarını açıklaması düşünülüyor.

Aşağıdaki takvimde, yukarıda bahsettiğimiz bilanço dönemine ait takvim yer almaktadır.

*EPS (Hisse Başı Kar); şirket bilançolarının önemli kalemlerinden birini oluşturur. Bu sütun dahilinde beklenti rakamları yer almaktadır.

* Bilanço açıklamaları, şirket hissesinin işlem gördüğü borsa seansının dışındaki saatlerde açıklanmaktadır.

* Takvimde yer alan tarih ve beklenti rakamları Bloomberg terminalinden sağlanmaktadır. Söz konusu rakamlarda bilanço açıklamaları öncesi değişiklik görülebilir.

Kaynak GCM Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu