Sponsorlu Bağlantılar

Bulanık Görme Nasıl Ortaya Çıkar?

Bulanık Görme Nasıl Ortaya Çıkar?

Bulanık görme kişinin nesnelere odaklanmasını zorlaştıran ve keskinliği azaltan bir göz rahatsızlığıdır. Bulanık görme hissi kendini buğulu ve sisli bir şekilde gösterir. Vücudun en önemli organlarından biri olan göz görmeyi sağlar. Bu nedenle gözde meydana gelen herhangi bir hastalık kişinin yaşam kalitesini düşürür.

Gözde bulanıklığın hissedilmesi halinde zaman kaybetmeden doktora başvurmak gerekir. Çünkü bulanık görme tek başına bir hastalık değildir. Bu göz probleminin altında farklı hastalık çeşitleri yatabilir. Dolayısıyla doğru tedavi yöntemi için öncelik bulanık görme hissini ortaya çıkaran hastalığın tespit edilmesi ve uygun tedavi yöntemi ile müdahale edilmesi gerekir.

Bulanık Görme Hangi Durumlarda Yapılır?

 

Bulanık görme günlük hayatta kişinin birtakım problemler yaşamasına neden olur. Bulanık görme şu durumlarda ortaya çıkar:

  • Gözde oluşan ağrı ve kızarıklık
  • Miyop, astigmat ve hipermetrop
  • Uzaktaki nesnelere odaklanamama ve bulanık görme
  • Gözde ağrı, sulanma, akıntı kanama ve kuruluk
  • Sarı nokta hastalığı
  • Göz önünde uçuşan nokta ve cisimler

Bulanık Görme Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

 

Bulanık görmeye neden olan birçok faktör bulunur. Bunu nedenle bulanık görmeye neden olan faktör teşhis edilir. Göz muayenesi sonucunda doğru tedavi yöntemleri uygulanır. Eğer hastada göz kırma kusurları bulunuyorsa gözlük ya da gözlüğe alternatif lens tavsiye edilir.

Katarakt hastaları ise cerrahi işlem sonucunda yapay merceklerle bulanık görme probleminden kurtulabilirler. Göz tansiyonunun neden olduğu bulanık görme probleminde ise lazer tedavisi uygulanır.

Katarakt Ameliyatı Nedir?

 

Katarakt ameliyatı ilaçla tedavisi olmayan göz hastalıklarında kullanılan cerrahi bir operasyondur. Uzman cerrahlar tarafından göz içerisine atılan kesiler yardımı ile gözün işlevini yitiren doğal merceği alınır. Ardından göz içine uygun olarak tasarlanan ve teknolojik bir yapıya sahip olan göz içi lensleri kontrollü bir şekilde zar içerisine yerleştirilir. Bu sayede hastanın göz derecesi sıfırlatılır. Katarakt ameliyatı fiyatları Devlet hastanelerinde farklı özel kliniklerde farklı hesaplanır.

Görmeyi olumsuz etkileyen ve tedavi edilmediği takdirde körlüğe yol açan önemli bir hastalık olan katarakt günümüzde cerrahi operasyon ile düzeltilir. Bu nedenle katarakta hastalarının zaman kaybetmeden ameliyat olmaları gerekir. Bu konuda tercih edilen kliniğe gidip burada muayene olmak ve katarakt ameliyatı fiyatları hakkında fikir sahibi olmakta yarar vardır.

Katarakt Ameliyatı Nasıl Tedavi Edilir?

 

Katarakt hastalığının tek bir tedavisi vardır. O da cerrahlar tarafından gerçekleştirilen katarakt ameliyatıdır. Modern tekniklerin kullandığı katarakt ameliyatı anestezi yardım ile yapılır. Ameliyat sırasında kullanılan donanımlı cihazlar saydamlığını yitiren doğal merceği parçalar.

Böylece alınan doğal mercek yerine mercek yapısına uygun göz içi lensi kullanılır. Başarılı ameliyat sonrası görme kalitesi büyük oranda artar. Katarakt ameliyatı fiyatları cerrahın deneyimine bağlı olarak belirlenir.

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

 

Akıllı lens kullanımına en uygun adaylar katarakt hastalarıdır. Ameliyat sırasında doğal göz merceği alınan hastalara akıllı lens uygulanır. Bu sayede hem görme kalitesi artar hem de uzun ömürlü bir kullanım elde edilir. Ayrıca akıllı lensler miyop ve astigmat hastaları için de ideal bir yöntemdir. Gözlük kullanmak yerine akıllı lensler daha avantajlıdır. Akıllı lens fiyatları ameliyatın türüne göre belirlenir.

Yüksek bir teknoloji ile üretilen akıllı lensler bulanıklığı ortadan kaldırarak keskin ve net görme imkânı sunar. Bu nedenle FDA onaylı akıllı lensler tercih etmek gerekir. FDA onaylı marka akıllı lens fiyatları daha yüksek olabilir. Sağlık açısından bu markaları kullanmak daha faydalı olacaktır.

Akıllı Lens Fiyatları

 

Birçok hastanın en merak edip araştırma yaptığı konulardan biridir. Akıllı lens fiyatları ürünün kalitesine ve markasına göre hesaplanır.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu