Sponsorlu Bağlantılar

Bulanık Görme Neden Olur?

Bulanık Görme Neden Olur?

İnsan yaşamı için çok önemli olan gözlerde meydana gelen görme problemlerinden olan bulanık görme sorununda hemen uzman bir hekim ile iletişime geçilmelidir. Birçok kişide görülen bulanık görme çeşitli nedenlerden kaynaklı meydana gelir.

Bulanık görme nedenleri arasında miyop, katarakt, göz tansiyonu, göz travmaları gibi bazı göz hastalıkları yer alır. Bunun yanı sıra yüksek tansiyon, şeker hastalığı, felç ve bazı ilaçların kullanımından kaynaklı olarak da bulanık görme problemleri yaşanabilir. Bulanık görme bazı nörolojik hastalıkların da habercisi olabilir. Bu problem bazen tek gözde yaşanırken bazen her iki gözde de görülebilir.

Bulanık Görme Hangi Durumlarda Yapılır?

Bulanık görme, görüş açısındaki nesnelerin puslu veya beyaz görünmesine sebebiyet veren bir göz problemidir. Özellikle yaşın ilerlemesi ile meydana gelen bulanık görme tedavisi için farklı yöntemler ve teknikler kullanılır. Bazı durumlarda meydana gelen bulanık görme sorunları kendiliğinden geçer.

Ancak aniden ortaya çıkan ve uzun süreli görme problemleri bazı hastalıklardan kaynaklı olarak meydana gelebilir. Bulanık görmeye sebebiyet veren durumun teşhis edilmesi ve en kısa sürede uygun tedavi belirlenmelidir. Bulanık görme ve katarakt ameliyatı fiyatları ile ilgili detaylı araştırma yapılarak uzman ve deneyimli hekimler ile iletişime geçilmelidir.

Bulanık görme Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Bulanık görme tedavisi için öncelikle bu durumasebebiyet veren durum araştırılmalı ve uygun şekilde tedavinin başlatılması gerekir. Bulanık görme katarakt, miyop gibi göz rahatsızlıklarında kaynaklı ise bu göz hastalıkları hemen tedavi edilmelidir.

Bazı durumlarda göz problemleri için cerrahi işlemlere başvururken bazen de gözlük veya ilaç tedavisi uygulanabilir. Bulanık görme tedavisi tamamen bulanık görmeye sebebiyet veren hastalığa göre belirlenir. Son yıllarda bulanık görme tedavisi için kontakt lenslerde çok fazla tercih edilir.

Katarakt Ameliyatı Nedir?

Katarakt ameliyatı katarakttan kaynaklı olarak meydana gelen görme problemlerini gidermek için uygulanan cerrahi işlemlerdir. Dikişsiz ve ağrısız bir şekilde gerçekleştirilen katarakt ameliyatı ile uzağı ve yakını görememe, bulanık görme, net görememe gibi birçok göz problemi tedavi edilir. Katarakt ameliyatı katarakt problemlerin de tek tedavi yöntemidir.

Bazı durumlarda uzman hekim tarafından ilaçla tedavi veya gözlük kullanımı tavsiye edilir. Ancak katarakt zamanla daha da ilerleyecektir. Katarakt ameliyatı fiyatları hastanın ihtiyaçlarına ve uygulanacak tedavi yöntemlerine göre farklılık gösterir.

Katarakt Ameliyatı Nasıl Tedavi Edilir?

Katarakt ameliyatı ile yapısı bozulmuş göz merceği gözden çıkarılır. Lokal anestezi altında yapılan katarakt ameliyatı yaklaşık 30 ile 45 dakika gibi kısa bir süre içerisinde yapılır. Nesneleri net bir şekilde görmeyi engelleyen yapısı bozulmuş göz merceği yerine yapay göz merceği yerleştirilir. İşlemden sonra genellikle hastalar aynı gün taburcu edilir. Katarakt ameliyatı fiyatları kullanılan merceklere göre farklılık gösterebilir.

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Akıllı lens genellikle 40 ile 45 yaş arasında göz merceğinden kaynaklı sorun yaşayan hastalara önerilir. Ancak daha erken yaşlarda ciddi göz problemleri yaşayan kişilere de akıllı lens uygulanabilir. Akıllı lens gözlük kullanmak istemeyen ve daha konforlu bir yaşam sürmek isteyen kadın erkek herkese uygulanabilir bir tedavi yöntemidir. Akıllı lens fiyatları ürünün kalitesine ve fiyatlarına göre farklılık gösterir.

Akıllı Lens Fiyatları

Yaşam kalitesini yükselten akıllı lens fiyatları işlemin yapılacağı sağlık kurumuna göre farklılık gösterir. Ayrıca akıllı lens tedavi yöntemleri ile birlikte uygulanacak diğer tedavi yöntemleri de fiyatta artış görülmesine neden olabilir.

Akıllı lens fiyatları ile ilgili güncel bilgiler için işlemin gerçekleştirileceği sağlık kurumunun arayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu