Gündem

Emtia ve para piyasası

BRENT Brent Petrol’de dün 77.50$ desteğinin üzerinde tepki alımları yaşandı ve %0.98 oranında değer kazanımı ile 78.70$ seviyesinden kapanış gerçekleşdi. Brent Petrol’ün teknik göstergelerinde hafif topatlanma çabası görülmesine rağmen, şimdilik zayıf görünüm sürüyor. 77.50 $ desteğinin üzerinde tutunma çabası ve tepki denemeleri yaşanmasına rağmen tepki hareketlerinin şimdilik zayıf kaldığını görüyoruz. Tepki yükselişlerinde 79.90-80.00$ band ise gün içi işlemlerde ilk direnç seviyeleri olarak takip edilebilir.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Ons/Altın’da dün sakin açılışa rağmen günün sonuna doğru satışların arttığı görüldü ve %2.23 ile son günlerin en sert kayıpların biri gerekleşti. Etkili olan satışlar ile trend desteğinin altına sarken Ons/Altında 1800$ seviyesi artık gün içi destek olarak takip edilebilir. Bu desteğin üzerinde tepki demeleri görebiliriz. 1834$ seviyesi ise kısa vadeli hareketlerde ilk önemli direnç olarak takip edilebilir.

GRAM ALTIN Haftaya hafif gevşeme eğiliminde başlayan Gram Altın’da dün 650-670 aralığında hareketler öne çıkarken %0.70 oranında değer kaybı ile 663 seviyesinden gün tamamlandı. Son iki günlük sürete sıkışma gördüğümü Gram Altın’da teknk göstergelerde hafif güç kayıplrı görülüyor. Ancak net bir bozulma şimdilik yok. Gün içi hareketlerde 670TL seviyesi ilk ara direnç noktası olarak takip edilebilir. Bu direncin kırılması harekete tekrar ivme kazandıracaktır. 641’i ise ilk destek seviyesi olarak verebiliriz.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüş’de dün gün ortasında sonra satış baskısı etkili olurken, %1.87 oranında değer kaybı ile 24.15$ seviyesidne gün tamamlandı. Teknik göstergelerde güç kaybının sürdüğünü görüyoruz. 24 $ ve 23.02$ seviyeleri kısa vadeli alt destekler olarak takip edilebilir. Bu destek bandının üzerind tutunma çabası ve gün içi tepki denemeleri görülebilir. 24.80$ seviyesi ise direnç konumunu koruyor.

EURUSD ABD dolarında güç kazanımı sürerken, Eur/usd paritesi dünü %1.12 oranında değer kaybı ile 1.1237 seviyesinden tamamladı. Paritede düşüş trendini etkisini sürdürüyor. Teknik gösterglere baktığımızda ise zayıf görünüm sürüyor. 1.1200 seviyesi ilk ara destek noktası olarak takip edilebilir. Bu seviyenin üzerinde kalınamaması halinde 1.11’e kadar geri çekilme beklenebilir. 1.1290 ise kısa vadeli ilk direnç seviyesi olarak verebiliriz

DXY DXY endeksinde yükseliş trendi gücünü korurken, haftanın ilk gününde %0.50 oranında yükseliş yaşandı ve 96.55 seviyesinde kapanış gerçekleşti. 97.00 seviyesi ise ilk direnç noktası olarak takip edilebilir. Bu ara direncin kırılması sonrasında ilk etapta 97.80’e kadar hareket beklenilebilir. 95.80 seviyesini ise ilk ara destek noktası olarak verebilriz

Kaynak
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu