Gündem

Emtia ve para piyasası

BRENT Geçtiğimiz haftanın son 3 gününde dalgalı bir seyir izleyen Brent Petrolde, bu dalgalanma sonrasında Bayrak Formasyon görünümü ortaya çıkıyor. Göstergelerde ki pozitif görünümü geçtiğimiz hafta yaşanan tepki yükselişinin devamı açısından olumlu buluyoruz. Haftalık bazda 75.50 ve 77.50$ bandını ilk önemli dirençler olarak takip edeceğiz. Brent Petrolde yükseliş hareketinin devamını beklemekle birlikte 77.50$ direncinin üzerinde hareketlet ivme kazanacaktır. 81.90$ seviyesi üst direnç olarak takip edilebiliri. 72.75$ seviyesini ise ilk destek olarak verebiliriz.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Ons/Altın’da geçtiğimiz hafta dar bantta hareketler ön plana çıkarken, Cuma gününü %0.43 oranında değer kazanımı ile 1783.07’den tamamladı. Geçtiğimiz hafta taban oluşumu gördüğümüz Ons/altında tepki denemeleri zayıf kaldı. Ancak Cuma günü gerçekleşen alımların olumlu buluyoruz. Tepki yükselişlerinin hafta içinde devamını beklemekle bilrikte 1793$ seviyesini ilk direnç olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin kırılması harekete ivme kazandıracaktır.

GRAM ALTIN Haftaın son işlem gününde pozitif görünümü gün boyunca koruyan Gram Altın’da günü %1.21 oranında yükseliş ile 795.66 seviyesinden tamamlandı. Haftayı 795 TL direncide tamamlayan Gram/Altının teknik göstergelerinde pozitif görünüm sürüyor. 795TL seviyenin üzerinde yükseliş hareketinin tekrar ivme kazandığını görebiliriz. Bu seviyenin üzerinde yaşanabilecek hareketlerde ise 813 ve 830 seviyeleri kısa vadeli üst dirençler olarak takip edilebilir.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüş’de Cuma günü tepki hareketleri etkili oldu ve %1.00 oranında değer kazanımı ile 22.18$ seviyesinden kapanış gerçekleşti. Perşembe günü yaşanan satışlara rağmen haftanın son işlem gününde gelen alımlar ile 22$ seviyesinin üzerine tekrar çıkılmasını olumlu buluyoruz. Teknik göstergelerde ki toparlanma şimdilik zayıf kalmasına rağmen kısa vadeli göstergeler aşırı satım seviyelerinde olması tepki potansiyelini arttırıyor. 23 ve 23.70$ seviyeleri kısa vadeli dirençler olarak takip edilebilir

EURUSD EUR/USD paritesi Cuma gününü %0.19 oranında yükseliş ile 1.1317 seviyesinden gün tamamlandı. Kısa vadeli göstergelerde toparlanma görülürken, Ters Omuz Baş Omuz formasyon görünümü geçerliliği koruyor. 1.1380 seviyesi ise formasyonun boyun çizgisi olması açısından kısa vade de ilk önemli direnç olarak takip edeceğiz.Bu seviyenin kırılmması harekete ivme kazandıracaktır. 1.1200 ise kısa vadeli ilk destek seviyesi olarak takip edilebilir.

DXY Son günler dalgalı bir seyir izleyen DXY’de Cuma günü %0.17 oranında sınırlı geri çekilme ile 99.06 seviyesinde kapanış gerçekleşti. Kısa ve orta vadeli göstergelerde bozulmanın sürdüğünü görüyoruz. 95.80 seviyesini kısa vade de ilk önemli destek olarak takip ettiğimiz DXY endeksinde bu desteğin kırılması gevşeme eğilimi hızlandıracaktır. 94.70-94.50 bandı alt destekler olarak takip edilebilir.

 

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu