Gündem

Emtia ve para piyasası

BRENT Brent Petrol’de, dün satıcılı bir seyir izlendi ve %1.24 oranında değer kaybı ile 74.30$ seviyesinden kapanış gerçekleşti. Son günlerde dalgalı bir seyir izleyen Brent Petrol’de yaşanan dalgalanmayı bayrak formasyonu olarak değerlendirmemize rağmen yükseliş denemelerinin zayıf kaldığını görüyoruz. 73.70$ seviyesini ilk ara destek noktası olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin üzerinde kalındığı sürece bahsetiğimiz formasyonda oluşum sürece devam edecektir. Ancak bu seviyenin kırılması güç kaybını hızlandırabileceğinden, bu nedenle 73.70$ seviyesinin altında kısa vadede UZUN pozisyon taşımanın riskli olacağını düşünüyoruz

ONS/ALTIN “XAUUSD” Ons/Altın dün dar bantta hafif pozitif bir seyir izledi ve %0.24 oranında değer kazanımı ile 1787.24’den kapandı. Teknik göstergelerde güç kazanımının sürmesine rağmen yükseliş denemeleri zayıf kalıyor. 1793$ seviyesini ilk direnç noktası olarak takip ediyoruz. Yükseliş hareketlerinin güçlenebilmesi ve kısa vadeli UZUN pozisyonlar için bu direncin üzerinde kapanış gerçekleşmeli. Aksi halde önümüzdeki günlerde tekrar zayısatış baskısının arttığını görebiliriz.

GRAM ALTIN Gram Altın’da dün volatil bir seyir etkili oldu. Gün içinde 839’e kadar yükseliş gerçekleşmesine rağmen sonrasında etkili olan satışlar ile geri çekilme yaşandı ve %0.19 oranında sınırlı değer kaybı ile 794.73 TL’den kapanış gerçekleşti. Gram Altın cephesinde son günlerde sıkışma dikkat çekiyor. Dün gün içinde yaşanan ataklara rağmen 795TL direncinin altında kapanan Altın’da kısa ve orta vadeli göstergelerde güç kayıpları dikkat çekiyor. Bu yüzden önümüzdeki birkaç gün içinde her iki yönde de sert hareketlerin yaşandığı bir süreç görebiliriz. Bu nedene destek ve direnç seviyelerini yakından izlemek ve hızlı hareket edebilmek bu dönemde yararlı olacaktır.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüş’de Pazartesi günü yaşanan tepki hareketinin dünde etkili olduğunu görülürken, %0.53 oranında değer kazanımı ile 22.30 $ seviyesinden kapanış gerçekleşti. Teknik göstergelerde ki toparlanma şimdilik zayıf kalmasına rağmen kısa vadeli göstergeler aşırı satım seviyelerinde olması tepki potansiyelini arttırıyor. 23 ve 23.70$ seviyeleri kısa vadeli dirençler olarak takip edilebilir.

EURUSD EUR/USD paritesi dün zayıf bir seyir yaşandı ve %0.29’lık geri çekilme ile 1.1284 seviyesinden gün tamamlandı. Ters Omuz Baş Omuz formasyon görünümü geçerliliği koruduğu düşümemize rağmen, Kısa vadeli göstergelerde tekrar güç kayıpları dikkat çekiyor. 1.1380 seviyesi ise formasyonun boyun çizgisi olması açısından kısa vade de ilk önemli direnç olarak takip edeceğiz.Bu seviyenin kırılmması harekete ivme kazandıracaktır. 1.1200 ise kısa vadeli ilk destek seviyesi olarak takip edilebilir.

DXY DXY endeksi dünü %0.26 oranında yükseliş ile 99.31 seviyesinde tamamladı. Son günlerde yaşanan dalgalanma sonrasında kısa vadeli göstergelerde bozulmanın sürdüğünü görüyoruz. 95.80 seviyesini kısa vade de ilk önemli destek olarak takip ettiğimiz DXY endeksinde bu desteğin kırılması gevşeme eğilimi hızlandıracaktır. 96.60 ve 96.90 bandı ise kısa vadeli dirençler olarak verebiliriz.

 

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu