Gündem

Emtia ve para piyasası

BRENT Brent Petrol’de haftanın son işlem gününde satış baskısı etkili oldu ve %1.92 oranında değer kaybı ile 73.22$’dan kapanış gerçekleşti. Son günlerde düşüş kanalının içinden dalgalı bir seyir izleyen Brent petrolün teknik göstergelerinde güç kaybının sürdüğünü görüyoruz. Yeni haftanın ilk gününde 72.44$ desteğinin kırılması geri çekilmeyi hızlandıracaktır. Bu seviyenin altında yaşanacak hareketlerdeilk etapta 71.00$ desteğine kadar geri çekilme beklenilebilir. 75.50$ seviyes ise ilk önemli direnç konumunu koruyor.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Cuma günü 1814$ seviyesine kadar yükselen Ons/Altında günün son saatlerinde satış baskısı artı ve 1798.70 seviyesinden kapanış gerçekleşti. 1813$ seviyesini kısa vadeli hareketler açısında ilk ara direnç noktası olarak takip etmeye devam ediyoruz. Teknik göstergelerde pozitif görünümün sürmesine rağmen yükseliş denemelerinin güçlenebilmesi için bu seviyenin üzerinde kapanış gerçekleşmeli. 1793’ü ise ilk ara destek seviyesi olarak verebiliriz.

GRAM ALTIN Gram Altın’da yükseliş trendi etkisini sürdürüyor. Cuma günü 996TL seviyesine kadar yükselen Gram Altın sonrasında gerçekeşen satışlar ile geriledi ve 950TL seviyesinden haftayı tamamladı. Psikolojik sınır olarak düşündüğümüz 1000TL direncine yaklaşılan hareketler sonrasında kar satışları görüldü. Teknik açıdan şimdilik net bir bozulmadan söz edemeyiz. Geri çekilmeleri kısa vadeli gün içi düzeltme hareketi olarak değerlendiriyoruz. Ancak 941TL seviyesinin kırılması geri çekilmeyi hızlandıracaktır

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüş’de Cuma günü alıcılı başlangıca rağmen, yükseliş denemeleri zayıf kaldı ve %0.09 oranında sınırlı geri çekilme ile yükseliş 22.38 $ seviyesinden kapanış gerçekleşti. Tenik göstergelerde toparlanma güçleniyor. Gerçekleşen toparlanma ile beraber tepki hareketinin devamını beklediğimiz Gümüşte ilk direnç olarak 23$ seviyesini verebiliriz. Bu seviyenin kırılması harekete ivme kazandırır.

EURUSD EUR/USD paritesindeCuma günü satışlar etkili oldu ve %0.83 oranında düşüş ile 1.1238 seviyesinden gün tamamlandı. Dar bantta dalgalı hareket eden paritede 1.1380 seviyesi ilk direnç noktası olarak takip ediyoruz. Bu seviyenin kırılması yükseliş hareketlerinin ivme kazandıracaktır. 1.12 seviyesini ise ilk destek noktası olarak verebiliriz.

DXY Cuma gününü %0.52 oranında yükseliş ile 96.56 seviyesinden tamamlayan DXY’de son günlerde 95.80-96.90 bandında dalgalı seyir sürüyor. Teknik göstergelerdeki zayıflamaya rağmen şimdilik trendde net bir bozulam görmüyoruz. Haftalık bazda 95.80 ve 96.90 bandının kırıldığı yönde hareketlerin hızlandıını görebilriiz.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu