Gündem

Emtia ve para piyasası

BRENT Brent Petrol’de geri çekilmenin hızlandığını görüyoruz. 130$ seviyesinden başlayan olan satış baskısı dünde etkili olurken, %5.67 oranında değer kaybı ile 104.20$ seviyesinden kapanış gerçekleşti. Son günlerde etkili olan satışlar sonrasında teknik göstergeleri güç kaybeden Brent Petrol’de 97.70$ seviyesinin gün içi hareketlerde ilk destek noktası olarak takip edeceğiz. Yükselen kanal desteği konumunda olan bu seviyenin üzerinde gün içi rtepki denemeleri görebiliriz. Ancak 97.70$ desteğinin de kırılması halinde gevşeme eğiliminin devamı ile birlikte 86.40$ seviyesine kadar geri çekilme görebiliriz.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Ons/Altın’da kar satışları etkisini artırırken, gün %1.76 oranında değer kaybı ile 1950.62$ seviyesinden günü tamamladı. Jeopotik risklerin etkileri azalırken, son günlerde etkili olan satışların bugünden devam ettiğini görüyoruz. 1965$ seviyesinin altına etkili olan hareketlerde 1916$ seviyesini gün içi hareketlerde ilk destek noktası olarak takip edeceğiz. Geçtiğimiz haftalarda önemli direnç olarak takip ettiğimiz ve artık destek konumunda olan 1916 seviyesinin üzerinde tutunma çabası ve güniçi tepki hareketleri görebiliriz

GRAM ALTINGram/Altın’da geçtiğimiz hafta ortasında sonra etkili olmaya başlayan gevşeme eğilimi devam ediyor. Dün %1.35 oranında değer kaybı ile 927TL seviyelerinden gün tamamlanırken, gevşeme eğiliminin günü ilk saatlerinde de etkili olduğu görüyoruz. Teknik göstergelerin zayıflıyor olası geri çekilmenin devam edebileceği gösterirken, 921TL seviyelerinden hareketler gerçekleşiyor. Gün içi işlemlerde ilk destek noktası olarak takip ettiğimiz bu seviyenin altında yaşanabilecek

GÜMÜŞ “XAGUSD”Gümüşte gevşeme eğilimi hız kazanırken, 25.40-24.80$ desteklerinin hızla kırıldığını görüyoruz. Dün yaşanan %3.15 oranında ki değer kaybı sonrasında bugünün ilk saatlerinde de gevşeme eğiliminde olan Gümüş’de 24.80$ seviyesinin altında baskının devamını görebiliriz. Gevşeme eğiliminin devamını halinde ise 23.40 ve 22$ seviyeleri kısa vadeli alt destekler olarak verebiliriz.

EUR/USD Eur/USD paritesinde dün zayıf tepki alımları etkili olurken, %0.24 oranında 1.0941 seviyesinden kapanış gerçekleşti. Geçtiğimiz hafta yaşanan hızlı geri çekilme sonrasında önemli desteklerine geri çekilen paritede tepki hareketlerinin devamını görebiliriz. Kısa vadeli göstergelerde yaşanan toparlanma tepki potaniyelini güçlendiriyor. Etkili olabilecek hareketlerde 1.1130 ve 1.12 seviyeleri kısa vadeli dirençler olarak takip edilebilir.

DXY DXY endeksinde son 2 haftada yaşanan dalgalanma sonrasında ikili zive görünümü belirginleşiyor. Teknik gösterelerin zayıflıyor olması formasyonun oluşma potansiyelini arttırıyor. 99.50 direnci aşılmadıkça bahsettiğimiz formasyon oluşumu geçerliliğini koruyor. Bu direncin altında yaşanabilecek geri çekilmelerde 97.60 ilk destek noktası olarak takip edilebilir. 97.60 desteğinin kırılması baskısı arttıracaktır. 94.60 ve 93.50 seviyeleri alt destekler olarak takip edilebilir.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu