Gündem

Er: “Bir milletin sahip olduğu en büyük zenginlik gençliktir”

HÜDA PAR’ın 9’uncu kuruluş yıl dönümünde konuştu. Er, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“HÜDA PAR’ın 9’uncu kuruluş yıl dönümü programında konuşan HÜDA PAR Gençlik Kolları Başkanı Hamdullah Er, bir milletin sahip olduğu en büyük zenginliğin gençlik olduğunu dile getirdi.

“Memleketin HÜDA PAR’a İhtiyacı Var” sloganıyla coşkulu bir şekilde kutlanmaya başlanan HÜDA PAR’ın 9’uncu kuruluş yıl dönümünde konuşan Gençlik Kolları Başkanı Hamdullah Er, “Bugün, HÜDA PAR’ımızın Türkiye siyaset sahnesine çıkışının 9’uncu kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. 9 sene önce karanlıkları aydınlığa çıkartmak, zulmü ve haksızlığı ortadan kaldırmak, yeryüzüne adaleti ve barışı hâkim kılmak için yola çıktık. Adalet ve özgürlük çağrımız 9 senelik değil; asırlardır buradayız, inanç, aşk ve heyecanla yürüyoruz. Bu kutlu yolculukta Hür Gençlik olarak taşıdığımız misyonun ve ağır sorumluluğun farkındayız. Yolumuzu kaybetmemek, istikametten ayrılmamak için yolumuzun üzerindeki işaretlerin ışığında yürüyoruz.” dedi.

“Atamız Selahaddin’in izinde Kudüs’e doğru yürüyoruz”

Hazreti Ömer ve Ömer bin Abdülaziz’in adalet yolunu adımladıklarını söyleyen Er, “Atamız Selahaddin’in izinde Kudüs’e doğru yürüyoruz. Bizi inancımızdan ve medeniyetimizden koparıp, köksüz kılmak isteyenlere karşı Akif’çe, Sait’çe ve Atıf’ça direniyoruz. Değerli misafirler, yaşadığımız zamanlar, sorumluluktan kaçma veya uzaktan seyretme zamanı değildir. Yeni sorumlulukları yüklenerek yola devam etme zamanıdır. Bizler Hür Gençlik olarak hangi yolda olmamız gerektiğini idrak ettiğimiz günden, bu günlere kadar sağımıza, solumuza ve ardımıza bakmadan yürüyüşümüze devam ediyoruz. Yollarımız insan adedince farklılıklar arz etse de yönümüz değişmeyecek olan sabitelerle belirlenmiş olup tek bir hedefe kilitlenmiştir.” diye konuştu.

 “Çarpık eğitim sistemiyle gençlerin düşürüldüğü manevi boşluk, buhranı iyice derinleştirmektedir”

Günümüzde gençliğin büyük bir buhranın içerisinde olduğunu belirten Er, “Bu buhranın iki boyutu var; Maddi yokluk ve manevi kriz… Yaşanan ağır ekonomik krizin getirdiği işsizlik ve gelecek kaygısı, kamuya alımlarda ehliyet ve liyakat prensibinin ayaklar altına alınması, düşünce ve fikirlerin özgürce ifade edilememesi gençlerin yaşadığı ciddi problemlerdir. Materyalist dünya görüşünün dayatılmasıyla, yaratıcısı ile arasına mesafe giren ve salt dünyevi bir nazarla hayatını sürdüren gençler, huzursuzluk ve endişe hali yaşamaktadır.  Adaletsiz uygulamalarla yaşatılan maddi problemlerinin yanında çarpık eğitim sistemi ve küresel ifsat projeleri ile gençlerin düşürüldüğü manevi boşluk, buhranı iyice derinleştirmektedir. Bir toplumun sağlıklı bir şekilde kalkınması, kalkınmanın çift boyutlu olmasıyla sağlanabilir. Maddi kalkınmayı, manevi kalkınma ve inşa izlemezse toplumda ahlaki çürümeler baş gösterecektir. Diğer taraftan manevi kalkınmayı, maddi kalkınma desteklemezse yaşanacak sefalet, toplumu değerlerinden uzaklaştıracaktır. Bu yüzden bizim gençlik tasavvurumuz, hem dünya hem de ahiret mutluluğunu sağlayacak bir bilinç ve şuura sahip, yaşadığı toplumu daha adil ve müreffeh bir toplum haline getirmek için gayret eden ilimle donanmış imanlı ve ahlaklı bir gençliktir. Bizler, Hür Gençlik olarak, bugün, gençliği ve dahi insanlığı bu materyalist döngüden azade kılmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Gençleri oy deposu olarak gören, onlara siyasi bir obje olarak yaklaşan anlayışı en güçlü şekilde reddediyoruz. Gençliği, bir milletin sahip olduğu en büyük zenginlik olarak görüyoruz. Geleceğe yapılacak en değerli yatırımları, gençliğe dair yapılacak çalışmalar olarak görüyoruz.” şeklinde konuştu.

“Gençler İslam medeniyetinden beslenip filizlenecek ve her daim yukarılara tırmanacak”

Gençleri harflere hapsetmeye çalışan, ezber ve kalıp ifadelere sıkıştıran toptancı anlayışı reddettiklerini ve gençliğin kuşaklara sığdırılamayacağını ifade eden Er, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

 

Müslüman sıfatından daha yüce bir sıfat tanımayan, hayatının merkezine Rıza-i İlahiyi alan ve ortaya koyduğu bütün eylemlerde bu ölçüyü gözeten bir gençlik tasavvur ediyoruz. Bir gençlik ki, gözlerini fezaya dikip yıldızları toplamaya azimli, göğe merdiven dayayıp insanlığı aklen, kalben ve ruhen madde ile kuşatılmış dünyanın darlığından kurtarıp mana âlemlerine terakki ettirecek. Siyasetin hamasi söylemlerinden, popülizmden ve modernite perdesi altında gerçekleştirilen tüm dayatmalardan azade, gözünü hedeften ayırmayan, yolunu aydınlatacak meşaleyi asla bırakmayan, sınırlara takılı kalmayıp gönlündeki nur ve aklından yayılan ışıkla yalnızca ülkesindeki değil, tüm insanlık coğrafyasındaki karanlıkları da aydınlatacak. Bir gençlik ki, kendisini ve ülkesini içinde kapalı kaldığı kısır tartışma ve döngülerden, bir daha girmemek üzere çıkaracak ve dallarını dört bir yana uzatıp, bugünü ve yarını kuşatacak. İslam medeniyetinden beslenip filizlenecek ve her daim yukarılara tırmanacak. İşte bu gençlik, Hür Gençliktir. Hür Gençliğin ve partimiz HÜDA PAR’ın gençlik ve gelecek tasavvurunu hayata geçirecek olan yine gençlerdir.

 “Hür, adil ve güzel yarınlara hep birlikte yürüyelim”

Gençlerin azim ve kararlılıkla çalışma yapması gerektiğini ifade eden Er, son olarak şunları kaydetti:

“Sevgili gençler, bu kutlu davayı en ileriye götürmek, her bir gence, her bir ferde ulaştırmak için gece gündüz demeden çalışacağınıza, bu bilinçle ve gayretle hareket edeceğinize olan inancımız tamdır. Çünkü sizler beklenenlersiniz, yolu gözlenenlersiniz, imanla, aşkla ve heyecanla donanmış kahramanlarsınız. Haydi, ayağa kalkın ve yürüyün! Hür, adil ve güzel yarınlara hep birlikte yürüyelim. Bu duygu ve düşüncelerle yeni yaşımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, istikamet üzere nice yıllara erişmeyi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu