Gündem

Fethiye’yi Alesta ile Keşfedin

Fethiye’yi Alesta ile Keşfedin
Fethiye, güzel ülkemiz Türkiye kıyılarındaki en popüler tatil destinasyonlarından biridir. Birçok ada ile dolu geniş bir koyda yer almaktadır.
Fethiye, Muğla ilinde, Marmaris’in 135 kilometre (84 mil) güneybatısındadır ve olağanüstü ve yoğun bir yat limanına sahiptir . Kentin eski adı Telmessos’tur ve burada Rodos Şövalyeleri tarafından şehre tepeden bakan bir kale inşa edilmiştir. Fethiye, Likyalılar tarafından kayalıkların yüzlerine oyulmuş kaya mezarlarıyla tanınır . Bunlar özenle oyulmuş ve dikkat çekicidir. Bunlardan biri de Amnytas’ın MÖ 4. yy’a tarihlenen Dor mimari tarzında inşa edilmiş mezarıdır ve görülmeye değerdir. Şehirdeki diğer tarihi yerler ise birkaç lahit, tiyatro ve Fethiye kulesidir.
Yat turizminin gelişmiş olduğu Fethiye’ ye gelen turistler Alesta Yachting firmasından fethiye yat kiralayarak tatillerine renk katmaktadır.
Her Köşesi Tarih Dolu
Fethiye çevresinde Likyalıların önemli antik kentleri bulunmaktadır . Fethiye’nin güneydoğusunda, Likyalıların önemli bir başkenti olan Kınık köyünde Xanthos yer alır. Konumu doğal olarak süslenirken Kumluova köyü ve yakındaki Xanthos yakınlarındaki Letoon da ilgi çekicidir. Letoon, Likya döneminde bir kült merkeziydi ve Leto , Artemis ve Apollon’a adanmış tapınak kalıntıları görülebilir. Patara Ovagelmis, Pinara Minare, Tlos Doger, Cadianda Yeşil Üzümlü, SidymaDodurga’dan Karmilassos, Kaya’dan Karmilassos, Kavadere’den Pydnai, Ören’den Araxa, Kapıdağ’dan Lydoe, Kayadibi’den Lissa ve Arsada, İnlice’den Daedela Fethiye çevresinde gezilecek diğer önemli yerlerdir . Ayrıca ilçe çevresinde çok sayıda kamp ve piknik alanı bulunmaktadır.
Fethiye’ de Doğru Seçenek Alesta
Fethiye yukarıda da belirttiğimiz üzere tarihi ve popüler bir tatil destinasyonu olmasından dolayı, otel alternatifi sayısı da oldukça fazladır. Tarih ve güzellik dolu Fethiye’yi keşfetmeye karar vermiş fakat nerede konaklayacağınıza karar verememiş olabilirsiniz. Dilerseniz işinizi kolaylaştıralım.
Fethiye kıyıları, Türkiye’nin en seçkin ve ödüllü otellerinden biri olan Alesta Yachting Otel’e ev sahipliği yapıyor. TripAdvisor ve Booking üzerinde aldığı puanlamalar ve ödüllerle adından sıkça söz ettiren Alesta, günümüzde hala konfor sever konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Yapmanız gereken şeyler ise çok basit, fethiye yacht hotel lerinden Alesta’yı tanıyın karar verim ve keşfedin.
Online rezervasyon için otelin kendi internetini kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu