Sponsorlu Bağlantılar

Göğüs Estetiği Nedir?

Göğüs Estetiği Nedir?

Birçok kadın ideal ölçülerde göğüs yapısına kavuşmak mesela Beylikdüzü meme küçültme için bıçak altına yatabilmektedir. Kimi zaman görüntüyü düzeltmek kimi zamanda yaşadığı sağlık problemleri yüzünden bu kararı vermektedirler.

En çok tercih edilen göğüs estetiği ameliyatları meme büyütme, neme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatlarıdır.

Meme Büyütme Estetiği

Beylikdüzü meme büyütme estetiği için başvuru sayısı her geçen artmaktadır. Günümüzde meme şekil ve yapı bozukluğu yaşayan birçok kadın araştırarak ve gerekli bilgiyi alarak bu ameliyata karar veriyor. Bu ameliyatlar sanıldığı kadar riskli, zor ve pahalı değil bu yüzden de sıklıkla tercih edilmektedir.

Çoğunlukla da kanser vb. Hastalıklar sonucu göğsünü kaybetmiş kadınlar arasında daha fazla tercih edilebiliyor ama tek sorun hastalık değil elbette. Normalden küçük memeye sahip pek çok kadın özgüven problemi yaşadığı için bu ameliyatı olmaya karar verebiliyor.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Beylikdüzü meme büyütme estetiği en çok meme ebatlarında yaşanan problemlerden kaynaklı olarak yapılır. Fakat doğuştan göğüs gelişimi sorunu yaşayıp memesi vücuduna oranla hiç büyümeyenler de var. En çok bu durumu yaşayan kadınlarda özgüven sorunu sıklıkla yaşanıyor. Bu ameliyatlar sayesinde bu problemden rahatlıkla kurtulmak mümkün.

Cinsiyet değişimine karar verip meme büyütme estetiği yaptıran sayısı artmakta son yıllarda. Emzirme sonrası göğüs sarkması yaşayanlar da göğüs büyütme yoluna giderek bu sorundan kurtulabilirler.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Bu metot çok fazla tercih edilmeyen bir yoldur. Beylikdüzü meme büyütme ameliyatı iki farklı yöntemle uygulanabilir. Birincisi yağ enjeksiyonu yöntemidir. Çoğunlukla genç kadınlar bu ameliyatı yaptırdığından birtakım riskler taşıyabilir.

Bir diğer yöntem ise silikon meme protez yöntemidir. Şekillerine ve yüzey özelliklerine göre ikiye ayrılır. Bunlar en sık kullanılanlardır. Proteze karar verildikten sonra doktor gerekli ebat ve yüksekliğe karar verir ve ameliyatı gerçekleştirir.

 Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Beylikdüzü meme küçültme ameliyatı öncesi birtakım hazırlıklar gerekebilir. Bunların en başında profesyonel uzmanlar eşliğinde gerekli tetkikler yapılmalıdır. Tüm gerekli tahliller in tamamı yapıldıktan sonra ameliyat hazırlıkları başlamalıdır.

Sigara ve alkol kullanımı varsa en az 2 hafta öncesi bırakılmalıdır. Kan sulandırıcı veya başka ilaç kullanılıyorsa bırakılmalıdır.

Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Beylikdüzü meme küçültme ameliyatları sonrası dikkat edilecek hususları ameliyatı gerçekleştiren doktor mutlaka hastaya iletecektir. Burada doktorun tavsiyesi ve uyarıları dışına çıkılmamasında yarar vardır.

Ameliyat sonrası doktor izin verene kadar ağır hareket ve egzersiz yapmaktan kaçınmakta fayda vardır. Reçete ve istirahat konusunda hassas olunmalıdır. Doktor banyo yapmaya izin verdiği andan itibaren mutlaka banyo yapılmalıdır. Böylece mikrop kapma ihtimali düşer.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Beylikdüzü meme dikleştirme estetiği öncesi mutlaka hastanın istekleri ve talepleri etraflıca konuşulmalı arkasından da gerekli muayenesi yapılmalıdır. Meme başı yeri ve meme bezi miktarı ölçümü yapılır. Hafif sarkma varsa ve meme bezi de yeterli ise hastanın istediği orana göre silikon protez yerleştirilir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Beylikdüzü meme dikleştirme ameliyatını gerçekleştirebilmek için bir dizi muayeneden geçtikten sonra meme dokusu az olanlara ve Meme başının meme altı kıvrımının hizasında veya daha aşağısında olanlara bu ameliyatın uygulanmasına karar verilebilir. Yumuşak doku rahatsızlığı olanlara yapılmasından kaçınılmalıdır.

Ayrıca diyabet ve sigaraya bağlı rahatsızlığı olanlara karşı da dikkatli olunmalıdır. Her ne kadar emzirilebilir dense de emzirme dönemlerinde ve hamilelikte doktor ile görüşülmeden ve riskleri konuşulmadan karar verilmemelidir. Beylikdüzü meme dikleştirme uzmanlarının görüş ve önerileri çerçevesinde gönül rahatlığı ile dikleştirme operasyonu gerçekleştirilebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu