Ekonomi

Goodyear, 2020 Global Faaliyet Raporu’nu yayınladı

Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdür ve şirket başkanı Richard J. Kramer, konu hakkında şunları söyledi: “2020 yılında Goodyear’ın iş ortakları her zamankinden daha çevik ve esnek olarak, doğrudan iş ihtiyaçlarını yerine getirdi ve müşterilerimize, ilk müdahale ekiplerine ve önemli görevler üstlenen çalışanlara hizmet sağladı. Güvenlik, kalite, dürüstlük ve sorumluluk konularına bağlılığımızda bizi birleştiren kurumsal sorumluluk ilkelerimizi içeren Goodyear Better Future çerçevesi, çalışmalarımıza yön vermeye devam edecek” dedi. 

Goodyear’ın 2020 raporu, Sürdürülebilir Tedarik, Sorumlu Operasyonlar, Gelişmiş Mobilite ve Örnek Şirket Kültürü olmak üzere “Better Future” çerçevesinin esas unsurlarını temel alıyor. 

Sürdürülebilir tedarik

Goodyear 2020 yılında petrolden türetilmiş yağlar yerine soya yağı içeren dördüncü tüketici lastiği ürün grubunu piyasaya sürdü. Soya yağı, ıslak ve kuru koşullarda ve kış koşullarında yol tutuşun korunmasında önemli bir performans özelliği olarak düşük sıcaklıklarda lastiğin kauçuk bileşiğinin esnek olmasına yardımcı olan biyolojik temelli yenilenebilir bir kaynak olarak öne çıkıyor

Sorumlu operasyonlar

2020 yılında çevre üzerindeki etkisini azaltmaya yönelik çalışmalarını sürdüren Goodyear operasyonlarında, 2010 yılına oranla sera gazı emisyonları yoğunluğunda yüzde 20 azalma, enerji yoğunluğunda yüzde 19 azalma ve su yoğunluğunda yüzde 55 azalma sağladı.  

Gelişmiş mobilite

Goodyear 2020 yılında yakıt verimliliğini artırmaya devam ederek, 2005 değerlerine kıyasla küresel tüketici lastiği portföyü içerisinde yuvarlanma direncini yüzde 31, lastik ağırlığını yüzde 8,1 azaltmayı başardı ayrıca cesur teknoloji hedefleri belirleyen Goodyear, 2027 yılına kadar tüm Goodyear lastiklerin veri aktarımı ve sensör kullanımına uygun olmasını ve 2030 yılına kadar yüzde 100 sürdürülebilir malzemelerden, bakım gerektirmeyen lastikler geliştirmeyi hedefliyor.  

Örnek şirket kültürü

2020 yılında Goodyear’ın Çalışan Kaynakları Grubu (ERG) üyesi iş ortaklarının sayısı artmaya devam ederken, bugün yedi ERG dünya genelinde 3 bini aşkın üye ve 32 şubeyle faaliyet gösteriyor. 

Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu