Sponsorlu Bağlantılar

Göz Felci Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?

Göz Felci Tedavisi Nedir?

Yaşın ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkan göz felci daha çok tansiyon ve diyabet hastalarını tehdit ediyor. Göz küresi içerisinde bulunan kasların zayıflaması ve görevini tam olarak yerine getirmemesi durumunda göz felci ortaya çıkar. Gözlerin hareketini sağlayan bu önemli kaslar farklı nedenlerden dolayı zayıflamaya başlar. Dolayısıyla göz felci tedavisi için öncelikle hastalığın altında yatan nedeni belirlemek gerekir.

Göz felci teşhisi için MR, BT ve kan tetkiki yapılır. Nedenin belirlenmesi sonucunda tedavi uygulanır. Göz felci tespit edildikten sonra 6 ay takip edilir. Bu süre zarfında hastalık çoğu zaman kendiliğinden geçer. Fakat istenilen sonucun elde edilmemesi halinde göz kapağı düşüklüğü ameliyatı ya da göz kayması ameliyatı uygulanır.

Göz Felci Tedavi Fiyatları

Göz felci tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Göz felci tedavi fiyatları uygulanan operasyonun çeşidine ve tercih edilen kliniğe göre belirlenir.

Göz Kayması Nedenleri

Göz kayması tedavisi günümüzde en yeni tekniklerle uygulanır. Göz kayması hem bebeklerde hem de yetişkinlerde görülür. Bu rahatsızlık doğuştan olabileceği gibi sonradan göz kusurlarına bağlı olarak da ortaya çıkar. Kaymanın boyutuna ve tipine uygun tedavi yöntemi uygulanır. Göz kaymasının ortaya çıkmasında birçok neden etkilidir.

Başlıca etkenler şu şekildedir; yüksek göz derecesi, göz felci, doğum öncesi ve doğum sonrası yaşanan hastalıklar ve travmatik kazalar, nörolojik rahatsızlıklar ve ateşli hastalıklar etkilidir. Bu etkenlerin dışında genetik yatkınlıkta ve söz konusu olabilir.

Aile fertlerinden herhangi birinde görülen göz kayması sonraki kuşaklara da sirayet edebilir. Bu nedenle kaymanın görüldüğü andan itibaren uzman hekim desteği alınmalıdır. Bu doğrultuda göz cerrahları en uygun göz kayması tedavisi ile etkili ve kalıcı sonuçlar elde eder.

Göz Kayması Ameliyatı

Cerrahi bir operasyon olan göz kayması ameliyatı çocuklarda genel anestezi altında yapılırken yetişkinlerde lokal anestezi şeklinde uygulanır. Anestezinin ardından hastanın göz küresi etrafında bulunan kaslara botulinum toksini ile birtakım işlemler uygulanır. Özellikle fazla çalışan göz kasları zayıflatılır, az çalışan göz kasları ise güçlendirilir. Böylece gözün yönü eşitlemeye çalışılır.

Halk arasında şaşılık olarak bilinen göz kayması farklı şekillerde tedavi edilir. Problemin son evresinde ise göz kayması ameliyatı uygulanır. Ameliyat sonrası gözde görülen kırılma kusurları ortadan kalktığı gibi kişinin özgüveni de yükselir.

Göz Kayması Kimlere Uygulanır?

Görmeyi olumsuz etkileyen göz hastalıkları farklı tedavi yöntemleri ile düzeltilir. Göz kayması tedavisi gözünde şaşılık yani kayma bulunan kişilere uygulanır. Gözlerde birinde ya da her ikisinde görülen asimetrik problemleri erken dönemden itibaren tedavi edilmelidir. Aksi takdirde farklı hastalıklara yol açabilir.

Göz Kayması Ameliyat Fiyatları

Cerrahi ameliyatlar özel kliniklerde farklı kriterleri ve prosedürlere göre hesaplanır. Göz kayması ameliyatı fiyatları tedavinin şekline, hastanın yatış sürecine ve uygulanan kombine operasyonlara göre değişir.

Göz Kayması Tedavisi Yöntemleri

Vücudun en önemli organlarından biri olan göz önemli bir işleve sahiptir. Görmeyi sağlayan bu organ insanların günlük işlerini yapabilmesinde etkin rol oynar. Çocuklarda ve yetişkinlerde görülen göz kayması kişiyi estetik açıdan rahatsız ettiği gibi sağlık açısından da sorun oluşturur. Bu nedenle göz kaymasının boyutu doğrultusunda farklı tedavi yöntemleri uygulanır.

Erken dönemlerde çocuklarda görülen göz kayması problemi gözlükle tedavi edilir. Diğer bir tedavi şekli ise kapama yöntemidir. Kapama yöntemi doğrultusunda sağlıklı olan göz kapatılır kaymanın olduğu göz ise kullanılır. Yetişkinlerde ve göz kaymasının son evresinde ise ameliyat yapılır. Böylece göz kaslarının çalışma oranı işlenmeye çalışılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu