Sponsorlu Bağlantılar

Göz Kayması Şaşılık Nasıl Anlaşılır?

Göz Kayması Şaşılık Nasıl Anlaşılır?

Göz kayması tedavisi yapılan müdahaleler ve operasyonlar doğrultusunda başarılı neticelerle sonuçlanıyor. Bu nedenle sorunun erken dönemde tespit edilerek tanılanması gerekir. Halk arasında şaşılık olarak bilinen göz kaymasının bazı belirtileri bulunuyor.

Yaygın görülen belirtiler içerisinde göz sulanması ve ağrısı bulunur. Bunun dışında çift görme ve bulanık görme de başlıca belirtiler içerisinde bulunur. Fakat göz kaymasının en temel belirtisi ise gözün yanlış hizalanmasıdır.

Yani gözlerden biri bir noktaya odaklanırken diğeri farklı bir yöne bakıyor şeklinde gözükür. Dolayısıyla gözle görülür bir şekilde şaşılık bulunuyor. Bu sebeplerden dolayı göz paralelliğini korumak adına göz kayması ameliyatı profesyonel anlamda uygulanarak istenilen simetri sağlanır.

Göz Kayması Ameliyatı

Etkili ve başarılı bir tedavi yöntemi olan göz kayması ameliyatı ile göz kaslarına müdahale edilir. Genellikle tek bir ameliyatla gözlerin yönü düzeltilir. Fakat bazı ileri düzey şaşılıklar da ameliyat tekrarları söz konusu olabilir.

Göz ameliyatında dikkat edilmesi gereken en önemli husus hastalığın cerrahi müdahaleye uygunluk durumunun değerlendirilmesidir. Çünkü sonrası beyin göz koordinasyonu kurulamayabilir. Bu nedenle çift görme problemi ortaya çıkar. Bu tür olumsuzluklarla karşılaşmamak için göz kayması tedavisi öncesinde gerekli taramalar yapılmalıdır.

Göz Kayması Kimlere Uygulanır?

Gözünde şaşılık problemi bulunan ve bu durumdan rahatsızlık duyan kişilere göz kayması ameliyatı uygulanır. Göz kayması gibi göz hastalıkları genetik faktörlerden kaynaklanabileceği gibi erken doğum ya da sonradan yaşanan travmalar sebebiyle de oluşabilir.

Bu durum bireyi sağlık açısından olumsuz etkilediği gibi estetik olarak da rahatsız etmeye başlar. Dolayısıyla doğru tedavi yöntemleri ile göz kasları istenilen düzeye getirilir.

Göz Kayması Ameliyat Fiyatları

Göz kayması ameliyatı farklı şekillerde fiyatlandırılır. Devlet hastanelerinde ücretsiz yapılırken özel kliniklerde ücretlidir. Göz kayması ameliyatları yapılırken yapılan cerrahi müdahale ve kullanılan ekipmanlar gibi etkenler ile fiyatlarda değişiklik görülebilir. Aynı zamanda göz kaymasının derecesi de fiyat konusunda rol oynayan etkenlerden biridir.

Göz Kayması Tedavisi Yöntemleri

Göz sağlığını olumsuz etkileyen göz kayması için farklı tedavi yöntemleri bulunuyor. Hastalara öncelikle gözlük önerilir ve bu doğrultuda belli bir süre gözlük takmak gerekir. Bunun dışında göz kaslarını güçlendirmek amacıyla göz egzersizleri yaptırılır.

Ayrıca kapama yöntemi de göz kayması tedavisi için geliştirilmiştir. Bu tedavi şeklinde gözün üzeri belli bir süre kapatılır ve tembel olan göz çalıştırılır. Göz kaymasında kullanılan asıl önemli tedavi şekli ise göz kayması ameliyatıdır.

Göz Felci Tedavisi Nedir?

Önemli göz hastalıklarından biri olan göz felci beyinden gelen sinirlerin göz çevresinde bulunan kasları çalışamaz hale getirmesidir. Bu nedenle gözde kayma ya da göz kapağı kapanması gibi belirtiler ortaya çıkar. Hareket kaybına sebebiyet veren bu hastalık daha çok yaşlılarda ortaya çıkar. Fakat son dönemlerde gençler arasında da yaygın görülen bir hastalık şekli haline gelmiştir.

Bu nedenle pek çok kişinin aklından göz felci tedavisi nasıl olduğu düşüncesidir. Bu doğrultuda kullanılan aletler ve tedavi yöntemleri bulunuyor.

Göz damarlarının tıkanması ve hasar görmesi halinde göz felci ortaya çıkar. Diyabet ve yüksek tansiyon ise bu hastalığı tetikleyen rahatsızlıklardır. Göz felci tedavisi kimi zaman yapılan basit egzersizlerle mümkün olmaktadır.

Bazen ise göz felci ile birlikte ortaya çıkan çift görme sorunlarında prizmatik camlar kullanılır. Bunun dışında göz kapağının kapanması ya da şaşılığın ortaya çıkması halinde ise göz kapağı ameliyatı yapılır.

Göz Felci Tedavi Fiyatları

Göz felci günümüzde tüm yaş gruplarını tehdit eden bir hastalıktır. Bu nedenle gözle ilgili yaşanılan küçük bir rahatsızlıkta dahi hemen doktora başvurmak gerekir. Göz felci tedavi fiyatları yaşanılan probleme ve uygulanan tedavi yöntemine göre değişir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu