Gündem

Happy Moon’s Grup farklı segmentlerdeki üç markası ile Bodrum’da

Kuruluşunun ardından 22 yılı geride bırakan Happy Moon’s Grup pandemi süresinde bünyesine 9 şube daha ekleyerek, çatısı altındaki şube sayısını 40’a ulaştırdı. Grup, son bir yıl içerisinde açılan restoranların üçünü geçen haftalarda Bodrum’da açtı. Üç farklı marka ile üç ayrı segmentte Bodrum faaliyetlerine başladıklarını anlatan Happy Moon’s Grup Başkanı Hüseyin Aymutlu “Bodrum’a olan yoğun ilgi grup çatımız altında yer alan Happy Moon’s, İKON ve Bob’s markalarımızla bu bölgeye yatırım yapmamıza sebep oldu. Bölgeye  20 milyon TL’lik yatırım yaptık. Bu yatırımın neredeyse yarısını Yalıkavak Marina’da yer alan İKON markamız için harcadık. İKON markamızla sektörde bir ikon yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

Faaliyetlerine 1999 yılında başlayan, yeme-içme sektörünün öncü zincir markalarından Happy Moon’s Grup, pandemi süresinde de yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Yenilenme ve yeni restoran yatırımları ile son bir yılda yaklaşık 50 milyon TL’lik yatırım yapan grup, bunun yaklaşık 20 milyon TL’sini ise geçen haftalarda açılışlarını tamamladığı Bodrum şubeleri için gerçekleştirdi.

Happy Moon’s Grup’tan Bodrum atağı!  

Happy Moon’s Grup, çatısı altında farklı seğmentlerde yer alan Happy Moon’s, İKON ve Bob’s markaları ile Bodrum’a giriş yaptı. Grup Happy Moon’s ile Bodrum Marina bölgesinde yer alırken, Bob’s ise Bodrum Midtown AVM içinde bulunuyor. Yaklaşık 8.5 milyon TL’lik yatırım sonrası açılan İKON ise Yalıkavak Marina içerisinde yer alıyor.

Bodrum faaliyetleri için 160 çalışanı ile birlikte Bodrum’a gelen Happy Moon’s Grup Başkanı Hüseyin Aymutlu, “22 yıl önce ilk olarak İstanbul Anadolu Yakası’nda kurulduk. İlk adımlarımızı da yine Anadolu Yakası’nda attık. Happy Moon’s, 22 yılda 40 şubeye ulaştı. Grup altındaki 3 markamızla Türkiye’nin 11 ilinde faaliyet gösteriyoruz. Ayrıca Azerbaycan, Bakü’de de bir Happy Moon’s restoranımız mevcut. Bu restoranların 14’ünü kendi öz sermayemiz ile kurduk, kalanı ise franchisee olarak hizmetlerini sürdürüyor. Bundan 3-4 sene önce Bodrum’un nüfusu 200 bin kadardı. Şu an kışın 700 bine yakın sabit oturan vatandaş olduğu söyleniyor. Yazın bu sayı 1.5 milyona çıkıyor. Bunun 1 milyon kadarı da bizim potansiyel müşteri kitlemizi oluşturuyor. Bu sebeple pandemi sürecinde Bodrum’a 20 milyonluk bir yatırım yapmaktan çekinmedik. Bu bir risk değil, bilakis, bizim açımızdan bir fırsat” diye konuştu.

“İKON ile ikon olacağız”

Grup markaları arasında en üst segmentte yer alan İKON’u daha lüks bir yere konumlandırdıklarını vurgulayan Aymutlu, “Bir cazibe merkezi yaratmak üzere yola çıktık. Gerçekten ismi gibi ikonik bir yer yaratmak üzere çalışıyoruz. İkonu sektörün ikonlarından biri yapacağız” dedi.

“Pek çok detay özel olarak üretildi”

Aymutlu, İtalya ve dünya mutfağı ağırlıklı bir menü ile misafirlerini ağırlayan Yalıkavak Marina’daki İKON’un toplamda 600 metrekarelik alanda 250 kişilik oturuma sahip olduğunu söyledi. Mimar Ali Türker tarafından tasarlanarak 40 günde inşa edilen İKON’un faaliyetlerine bu ay başladığını anlatan Aymutlu, mobilyadan aydınlatmaya kadar pek çok detayın özel olarak üretildiğini belirtti. Aymutlu “İKON açıldığı günden bu yana, özellikle akşam servislerinde tamamen doluyoruz. Eylül ayı sonuna kadar bu talebin devam edeceğini öngörüyorum. Bu da bizi mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu