Gündem

İş endeksine göre dünyanın en iyi şehirleri açıklandı

ABD-Çin ticaret savaşları, yaşanılan pandemi süreci, uzaktan çalışma ve G20’nin küresel asgari kurumlar vergisi önerisi, iş ve yeteneğin küresel çapta yer değiştirmesine neden oluyor. Henley & Partners, Deep Knowledge Analytics ile ortaklaşa yapılan araştırma, iş endeksi yatırımına göre yaşanılacak en iyi şehirleri gözler önüne seriyor.

Bu yeni endeks, uluslararası girişimcilerin, şirket sahiplerinin, profesyonellerin ve yatırım göç programları aracılığıyla ikamet edebilecekleri dünyanın önde gelen 25 başkentini ve şehrini sıralıyor.

Anlayışlı pazar istihbaratı ve pragmatik tahminler sunmak için gelişmiş analitikler üreten Deep Knowledge Group’un bir yan kuruluşu olan Deep Knowledge Analytics ile ikamet ve vatandaşlık planlamasında dünya lideri olan Henley & Partners arasındaki bu işbirliği, Deep Knowledge Analytics’ dahil olmak üzere birden çok veri kümesinden yararlanıyor

‘Viyana ve Lizbon en çok tercih edilen şehirler arasında’

Endekste en üst sıralarda yer alan beş şehrin Londra, New York, Sidney, Singapur ve Zürih olduğu açıklandı. Araştırmada güvenlik, istikrar ve en iyi oturma programları kapsamında Viyana ve Lizbon en çok tercih edilen şehirler arasında bulunduğu belirtiliyor. Çok uluslu firmaların merkezlerini kurmaları için popüler seçenekler arasında bulunan, Portekiz’in iş dostu politikaları ve üniversitelerinden ortaya çıkan üst düzey yetenekler sayesinde gelişen bir teknoloji sektörüne sahip olması, rezidans gayrimenkul projeleri nedeniyle Lizbon’a ilgi giderek artıyor.

‘Dünyaca ünlü Mimar Mimar Renzo Piano tarafından tasarlanan projenin Türkiye Lansmanı İstanbul’da yapılacak’

Dünyaca ünlü ve ödüllü Mimar Renzo Piano tarafından tasarlanan, Lizbon’un kalbinde, gerçek bir mahalle hissi veren, sakin ama hayat dolu bir şehir köyü olan, eşsiz doğal güzelliğiyle Tagus Nehri kıyısında bulunan Prata Riverside Village gayrimenkul projesi, Türkiye Lansmanı 01 Ekim’de İstanbul’da yapılacak.

Portekiz Altın Vizesine en çok başvuruda bulunan ülkeler arasında Türkiye’nin 3.sırada olduğunu söyleyen Prata Riverside Village Proje Danışmanı Marcos Drummond şöyle konuştu; ‘Çin ve Brezilya’nın hemen ardında yerini alan Türkiye, Portekiz Altın Vizesi’ne en çok başvuruda bulunan üçüncü ülkedir. Portekiz, yaşamak için en iyi ülkelerden biri olarak kabul edilir. Dost canlısı ve hoşgörülü bir toplumdur. Düşük suç oranı ve canlı bir ekonomisi vardır. Dünyanın en muhteşem plajlarından bazıları oradadır. Kış, ilkbahar, yaz ve sonbaharın tadını çıkarmak için idealdir. Oturumların başladığı, Pritzker Ödülünün sahibi ünlü Mimar Renzo Piano tarafından tasarlanan Prata Riverside Village projesinde yeni bir yaşam tarzını tercih edecek Türkleri, doğrudan bilgilendirmek amacıyla Türkiye’ye geliyoruz. Lizbon’da benzersiz bir konut konsepti etrafında tasarlanan proje, mağazaları, restoranları, galerileri, bisiklet yolları, çocuk oyun alanları ile tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile iç içe bir yaşam alanı sunuyor. Ayrıca sanata ve sanatçıya verdiği önemi, yaptığı projelerle gözler önüne seriyor.’

Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu