Spor

Kayseri Büyükşehir’in yetenek testine büyük ilgi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kentte spor alanında yaptığı yatırım ve hizmetlerle yediden yetmişe tüm Kayserililerin sporla iç içe yaşamasına büyük katkı sunan Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığındaki Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tesislerinde ve Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde geleceğin sporcularını yetiştirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, yetenekli sporcuların keşfedilmesi ve profesyonel sporcu olarak yetiştirilmesi amacıyla yetenek taraması yaptı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.’nin alanında uzman antrenörleri tarafından Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde düzenlediği yetenek taraması sona erdi.

Uzman antrenörler ve diyetisyenler eşliğinde yapılan yetenek taraması neticesinde 7-12 yaş aralığındaki çocukların beceri, performans ve antropometrik özellikleri dikkate alınarak ölçüm değerlendirmelerine göre Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde uygun branşa yönlendirmeleri yapılacak.

Spor A.Ş. antrenörleri, 7-12 yaş aralığında bulunan 220 çocuğun yetenek taraması yapılırken, yetenek taramasında yer alan tüm sporcu adaylarına ve gelecek nesillerin sportif yeteneklerini keşfetmeleri için yoğun ilgi gösteren velilere teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu