Gündem

Kur cephesindeki fiyatlamalar izleniyor

Piyasa Gündemi

Başta ABD hisse senetleri piyasaları olmak üzere son dönemde küresel ölçüde hisse senelerinde yön oluşturmakta zorlanılan kararsız bir görünüm mevcut. ABD faizleri ve dolar endeksi ise son zamanların düşüklerindeki seyrini devam ettiriyor. Bugün ABD’de 15:30’da açıklanacak GSYİH ve haftalık işsizlik başvuruları başta olmak üzere dayanıklı tüketim malları siparişleri, kişisel tüketim harcamaları ve 17:00’da açıklanacak bekleyen konut satışları piyasalara hareketlilik getirebilir. 

Açıklanacak Önemli Ekonomik Veriler  
•    15:30 ABD – 1. Çeyrek GSYİH Önem: Yüksek
•    15:30 ABD – Haftalık İşsizlik Başvuruları Önem: Orta
 

BIST-100 Güne Başlangıç

Önceki günkü sert satışların ardından dün günün son bölümüne kadar kararsız bir tablo oluşan endekste, son bölümde gelen alımlarla endeks günü %1,92 yükselişle 1.427 seviyesinden tamamladı. Dün sektör endekslerinin tamamı yükselirken BIST 100’de de 89 hisse günü yükselişle tamamladı. Yurtdışında kararız bir tablo varken BIST 100’de önceki gün gelen sert satışların tepkisi yaşandı. Bugün ise ABD endeks vadelileri hafif satıcılı seyrederken, Asya piyasalarında karışık bir tablo var. Avrupa’da ise yataya yakın kararsız bir açılış beklentisi hakim. Dün endeks kapanışında 8,44 civarında bulunan Dolar/TL kuru bu sabah 08:00 itibariyle 8,46 civarında bulunuyor. Bu görüm altında endeksin güne yataya yakın hafif satıcılı bir açılış yapmasını bekliyoruz.  

BIST-100 Strateji

Önceki gün gelen sert satışların ardından dün BIST 100’de önce dengelenme ardından da günün son bölümünde tepki alımları görüldü. Bu tepki ile endeksin dün bahsettiğimiz 1.415 üzerine hareketlenmesi ve bu seviye üzerinde kalarak günün en yüksek seviyesinden kapanması olumlu oldu. 1.415 üzerinde dün de bahsettiğimiz 1.430 – 1.445 aralığı yeniden dengelenme bölgesi olarak izlenebilir. 1.445 aşılacak olursa da yakın dönem için en güçlü ve en kritik seviye olarak izlediğimiz 1.462 yeniden gündeme gelebilir. Burası aşılamadığı sürece yükselişlere temkinli yaklaşmak gerektiği görüşümüzü koruyoruz. Aşağıda ise 1.415 ve buranın altında son satışlarda gördüğümüz en düşük seviyeler olan 1.390 civarı en kritik destek bölgesi konumunda bulunuyor.  

Kaynak Gedik Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu