Gündem

Kütahya Belediyesi’nden ağaçlandırma etkinliği –

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan “Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında Kütahya Belediyesi, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından organizasyonu yapılan, fidan dikimi etkinliği gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 13.11.2022 09:16

Haber Güncellenme Tarihi: 13.11.2022 09:16

KÜTAHYA (İGFA) – Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Evliya Çelebi Mahallesi’nde düzenlenen etkinliğe katıldı.

Fidan dikimine öncülük eden Başkan Işık’a gençler de eşlik etti. Evliya Çelebi Mezarlığı yanında gerçekleştirilen etkinliğe yoğun bir katılım sağlandı.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, hemşehrilerimizin de katıldığı törende adına hazırlanan fidanı toprakla buluşturdu.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Cumhurbaşkanımızın startıyla Türkiye’nin her yerinde fidanlar gelecek için yeşillenmeye, sulanmaya başlıyor. Bizler doğayı ve çevreyi korumak adına, yemyeşil bir Kütahya sözü verdik ve sözümüzün arkasındayız. Amacımız bu güzel etkinliğe ev sahibi olarak, daha yeşil bir Kütahya için fidanları toprakla buluşturduk. Çocuklarımızı ve gençlerimize yeşili sevdirmek ve onları toprakla buluşturmak modern dünyada çok zor ama biz tüm gücümüzle çalışıyor ve doğaya sahip çıkıyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu