Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Neden Uygulanır?

Lazer Epilasyon Neden Uygulanır?

İnsan vücudundaki tüylerin gelişim evresine göre Okmeydanı lazer epilasyon yöntemi farklılık gösterir. Bu evreler erken anajen, anajen, katajen ve telojen şeklindedir. Erken anajen döneminde tüyler henüz yeni çıkmaya başlar. Anajen evresinde ise erken anajende çıkan tüyler gelişir, cilt içerisinde uzar.

Eğer Okmeydanı lazer epilasyon için en uygun olan dönemi merak ediyorsanız anajen evresidir. Katajen evresinde tüyün yapısı artık dinlenme dönemine girmiştir. Telojen ise tüylerin üretiminin ve gelişiminin tamamen durduğu, vücuttan atıldığı evredir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Aklınızda Okmeydanı lazer epilasyon yaptırmak varsa hangi mevsimlerde yaptırmanın daha uygun olacağını merak ediyor olabilirsiniz. Uzmanlar genelde güneşten korunmanın mümkün olduğu sonbahar ve kış aylarını önerir. Siz de lazer epilasyon yaptıracağınız zaman uzmanların tavsiyesini göz önünde bulundurabilirsiniz.

İnsanlar genelde yaz tatilleri öncesinde kıllarından tamamen kurtulma düşüncesiyle lazer epilasyon yaptırır. Fakat cildiniz güneşten dolayı zarar göreceği için tatilinize yakın bir zaman diliminde lazer epilasyon yaptırmamalısınız.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok kişi Şişli lazer epilasyon işlemini basit gördüğü için tatile yakın bir dönemde randevu alır. Fakat bronzlaşmak ve denizle temas etmek lazer epilasyon sonrasında cildinizin kalıcı tahribata uğramasına sebebiyet verebilir. Cildiniz hassas değilse işlemden sonra üç gün içinde güneşten korunmalısınız.

Cildi hassas olanlar ise lazer epilasyon yaptırdıktan sonra on beş gün boyunca güneşten korunmalıdır. Bu bilgileri araştırmadan ilk randevunuzu aldıysanız ve yakın tarihte tatil planınız varsa yüksek koruyuculu bir güneş kremi kullanarak önlem alabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Tatil esnasında sadece güneş kremi yeterli olmayabilir. Cildinizin zarar görmemesi için nemlendirme özelliği yüksek olan losyonlar kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Uzun zamandır Şişli lazer epilasyon hizmetine erkekler de yoğun bir ilgiyle yaklaşır. Bu durumda erkekler genel olarak omuz, sırt, karın ve göğüs bölgesi için lazer epilasyon ihtiyacı duyar.

Şeker hastalığınız varsa ya da düzenli ilaç kullanmak zorundaysanız lazer epilasyondan önce mutlaka doktorunuzla görüşerek bilgi almalısınız.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Kıl gelişimi ve rengine göre Alexandrite, diode ve soprano buz lazer olmak üzere üç farklı cihaz kullanılır. İşleme başlamadan önce tüylerinizin rengi ve gelişimi incelenir. Aynı zamanda ten renginiz de Şişli lazer epilasyon için önemli bir unsurdur.

Kıllarınız koyu renkliyse epilasyon merkezleri çoğunlukla Alexandrite cihazını kullanmayı uygun görür. Bazı durumlarda daha derin bir yüzeye işlem uygulamak için diode lazer cihazına başvurulur. Teknolojik gelişmelerin kolaylığından biri de son zamanlarda yaygınlık kazanan soprano buz lazer yöntemidir.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Eğer Beşiktaş lazer epilasyon merkezlerine başvuracaksanız işlem yaptıracağınız bölgede herhangi bir yara ya da iltihap bulunmamalıdır. Aksi takdirde o bölgeye lazer epilasyon işlemi uygulanmaz. Kronik ya da genetik hastalığı olan bireylere de lazer epilasyon işlemi uygulanmaz. Aynı zamanda cilt hastalıklarının olmaması da uzmanların epilasyon uygulaması için tercih ettiği bir unsurdur.

Lazer epilasyon merkezleri ayva tüyü ve beyaz tüy yapısına sahip bireylere de bu işlemi önermez. Akne tedavisi ya da ona benzer bir durum için ilaç kullandıysanız en az 6 ay bekledikten sonra Beşiktaş lazer epilasyon yaptırmalısınız.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Her işlem öncesi olduğu gibi lazer epilasyon yaptırmadan önce de araştırmanız gereken konular vardır. Mesela hangi lazer epilasyon merkezinin başarılı olduğunu bilmeniz rahat bir şekilde hizmet almanıza olanak tanır. Birçok kişi bunun yanı sıra Beşiktaş lazer epilasyon fiyatlarını da araştırmayı ihmal etmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu