Gündem

‘Ofiste Her Şey’le ikisi bir arada: Hem paylaşımlı ofis hem satış yeri

Mod Tasarım öncülüğünde 1 yıl önce kurulan Ofiste Her Şey, ofis sektöründe yeni bir çalışmaya öncülük etti.

İstanbul’un tam kalbinde, Levent’te, Ofiste Her Şey ekibi Mod Tasarım’ın öncülüğünde 45 partner marka ile birlikte ofis projelerinin tüm aşamalarını tek merkezden çözmek için hazır. Bu vizyonla Ofiste Her Şey ekibi zamanında, bütçeye ve trende uygun ofis projelerini hazırlıyor.

Marka, Levent’te bulunan 2 bin metrekarelik ofis merkezindeki showroomunda, ofise yönelik malzeme ve mobilya üreten 27 markanın ürünlerini kent merkezinde sergilerken, aynı şekilde alanda paylaşımlı ofis hizmeti de veriliyor. Ofiste Her Şey’in kurucusu Ercan Sicim, 2002’de mimari hizmetle sektöre giriş yapan daha sonra portföyüne ofis mobilyalarıyla ilgili ürünleri de katan firmalarının İkitelli’de bulunan fabrikalarında üretim yaptığını kaydetti.

Ofiste Her Şey Deneyim Merkezi’ne gelenlerin yüzde 92’si satın alım yaparak ayrılıyor
“Buraya gelenlerin yüzde 92’si satın alım yapınca bunu şehrin merkezine taşıma kararı aldık” diyen Ercan Sicim, “Ancak bunu deneyim alanıyla ve ofise daire herşeyle yapma karar verdik” dedi. Böylece bir ofise girer girmez bastığınız zeminden, masa sandelye, havalandırma A’den Z’ye ofiste ihtiyaç duyulan birçok ürünü tek çatı altında bir arada sunma imkanı sunduklarını kaydeden Sicim, “Zemincilerle, bölme, havalandırma ve aksesuar firmaları ile konuştuk kabul ettiler. Hem ürünlerimizi sergileriz, hem de stand verirsiniz orda ürünlerimizi sergileriz dediler. Böylece ofise dair ne varsa 365 gün deneyimleme imkanı sunmaya başladı. Aynı zamanda 2 bin metrekarelik alanda kafe, bahçe, sosyal alan imkanı veriyoruz. Çalışmak isteyene ise paylaşımlı ofis gibi masa, oda kiralama yapabiliyoruz. Ayrıca eğitim ve seminere katılmak isteyene ise seminer alanıyla hizmet veriyoruz” bilgisini verdi.

Kişiye özel aydınlatma dönemi
Artık genel aydınlatmanın sona erdiğini anlatan Sicim, paylaşımlı ofis alanında da ev ortamı sağlamak için kişiye özel aydınlatma imkanı da sunduklarını aktardı. Sicim, bu yapıyı da böylece sergileme imkanı sunduklarını kaydetti. “Ofiste Her Şey’de ofis mobilyası ile ilgili kavramlar Ofisci, akustik ile ilgili çalışmaları Fales Akustik, bölme sistemleri Mod Panel ve eğer çağrı merkezi kuracaklara Rubi by, mimari ile ilgili konuları Dita Mimarlık markalarıyla cevap verdiklerini anlatan Sicim, 27 markanın halihazırda ürünlerini sergilediğini anlattı. Sicim, 40 markaya kadar büyüme ihtimalleri olduğunu, bu markaları da belli bir plan içinde içeriye alacaklarını kaydetti.

İlk 1000’deki firmalara hibrit ofis yaptı
Pandemi sürecinin çalışma alanlarını değiştirme gereğini ortaya koyduğunu dile getiren Ercan Sicim, “Özellikle Türkiye’nin en büyük ilk 1000 firması yeniden alan tasarımları yapıyor. Bizde hem evden hem de ofisten çalışma imkanı sunan hibrit ofis modelleri kuruyoruz. Birçok büyük markanın hibrit ofislerine dokunduk” dedi.

Peki bu sene trend ne yönde?

2022’de ofis alanları daha sürdürülebilir olacak, ev unsurları ile ofis unsurları optimum verimlilikte birleştirilecek, konfora öncelik verilecek. Hem sanal hem de yüz yüze çalışanlar artık konforda birleşecekler. Ofis projelerinizde tasarım sürecinin neresinde olursanız olun danışmanlık alarak bütüncül çözümlere ulaşmak büyük kolaylık sağlayacak.

Kolayca dönüştürülebilir ofisler

Uzaktan çalışma ve hibrit çalışma pandemi ile birlikte dünya genelinde standart hale geliyor. Bu nedenle ofislerin uzaktan çalışanların kolayca gelip gidebilmesi için “birleşik, birlikte ve eşzamanlı” çalışmaya uyum sağlaması gerekiyor. Her çalışanın kişisel bir odasının olmadığı “dönüştürülebilir ofisler”, gerek yüz yüze çalışma için ofisi kullanan çalışanlar gerekse hibrit işgücü için mükemmel bir seçenek olmakta.

Fonksiyonel ofis mobilyaları ile Ofiste Her Şey partner markaları Mod Tasarım, Rubi By, Mod Panel, Ofisci ve yüzlerce prestijli marka ile “Dönüştürülebilir ofis alanları” için tüm ofislere uygun, kurumlar, kuruluşlar ve çağrı merkezleri için mobilya, seperasyon, masa, toplantı masaları, koltuk-kanepe ve depolama çözümleri ürünlerini sunuyor ve Dita Mimarlık ile de partner mimarlık hizmetini sunarak “Dönüştürülebilir ofis alanları”nı kuruyor.

Dönüştürülebilir ofisler, daha az yer kapladığından ve aynı zamanda ofiste daha fazla çalışanın bulunmasına izin verdiği için uygun maliyetli bir seçenektir. Yani her çalışan aynı gün ofise gelmeye karar verirse herhangi bir sorun olmayacak çünkü Ofiste Her Şey’in fonksiyonel ofis mobilyaları ile çalışanlar uyum içinde çalışma alanlarına sahip olurlar.

Ofiste Her Şey’in partner markalarıyla sunduğu “bütüncül çözüm merkezi hizmeti” ile gelen pek çok fayda var, ancak en önemli kazanan “maliyet” kalemi oluyor, tek bir merkezden tüm çözümlere ulaşmak bütçe dostu bir planlama için en önemli kararların başında geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu