Sponsorlu Bağlantılar

Ölümcül Silah Filmini Yorumladık

Polis, Mel ‘Riggs’ Gibson dışında her biri bir binanın etrafında toplanmıştır. Sonunda ortaya çıktığında, çatıdan atlamak isteyen bir adam olduğu ortaya çıkıyor. Mel onunla sohbet etmek için yukarı çıkar.

“Komik değilim dostum” diyor Mel, “ama bu binadan atlarsan kendine ciddi bir yaramazlık yaparsın”. Adam bunu düşünür ve içki kokusuna ve Yahudi düşmanlığına rağmen Mel’in muhtemelen haklı olduğuna karar verir. İkisi de aşağı iner ve yolun karşısında birinin makineli tüfekle sokağa ateş ettiğini fark ederler. “Cehennem kahretsin” diyor Mel Gibson, “Gidip bunu çözsem iyi olacak, dostum”.

“Vay, bilirsin, durdurmak istediğin bir at gibi. Çünkü durmanı istedim. Vurulmuş olabilirsin.” o yanıt verir.

https://turkcedublajfullhdizle.com/the-departed/

“Tamam. Üzgünüm şef, sanırım kötü adamlar bütün gün etrafta makineli tüfek ateşlemeyi tercih ederdin, dostum” diyor Mel kuru bir sesle.

“Subaylarımın kendi güvenliklerine biraz saygı duymasını tercih ederim, Riggs. Karın öldüğü için hayattan vazgeçtin. Bu iyi değil. Emekliliğine sadece birkaç hafta kala, Danny Glover gibi bir aile babasıyla sana ortak olmak zorunda kalacağım” diyor patronu.

Mel ve Danny birbirleriyle tanıştırılır. “Tamam dostum. Strewth, bu tam bir bıyık. Bahse girerim en büyük kızınız lanet olası bir tilkidir” diyor Mel, Kutsal İncil’inden başını kaldırarak.

Danny Glover, “Bu bok için çok yaşlıyım” diyor.

“Lanet olsun” diyor Mel, “Rıhtımlarda ciddi bir balonun battığına dair bir ipucu buldum. Hadi gidelim” Ve onlar da öyle. Mel ve Danny Glover bir arabaya binerler ve güzel bir aile yemeği için kısa bir süre Danny Glover’a uğrayarak uzaklaşırlar.

Danny Glover, “Bu bok için çok yaşlıyım” diyor.

Daha sonra rıhtıma giderler ve Yahudilerin İsa’yı çarmıha gerdiklerini görürler.

“Lanet olasıca, dostum” diyor Mel, “O lanet olası Yahudiler İsa’yı öldürüyor. Artık hayatıma değer verdiğimi biliyorum ama onları durdurmamız gerekecek.”

Danny Glover, durumu dışkı maddesiyle karşılaştırsa bile, çok yardımcı olacak kadar genç olup olmadığını sorgulasa da aynı fikirde. Yahudilerle büyük bir silahlı çatışmaya girerler. Sonra Mel birkaçıyla yumruk yumruğa kavga eder ve ardından bir araba havaya uçar. Danny Glover vurulmak üzere ama sonra Mel yoluna çıkıyor ve vuruluyor. O ölmedi ama İsa’yı kurtarmak için çok geç.

“Lanet Yahudiler… Yahudiler dünyadaki tüm savaşlardan sorumludur, dostum” diyor Mel.

Ardından ambulanslar geliyor. Hastanede Danny Glover ve ailesi, vurulduktan sonra iyileşmekte olan Mel’i ziyaret eder. Mel’i aileye kabul ederler, bu da Danny Glover’ın 18 yaşındaki kızına fısıldadıklarını çok daha uygunsuz kılar.

Danny Glover, “Bu bok için çok yaşlıyım” diyor.

Mel’in hemşiresi içeri girer ve yastıklarını düzeltir. “İyi şekerler” diyor Mel. Hmm, belki bir romantizm başlıyor ve Mel yavaş yavaş kendine yeni bir hayat kuruyor?

Sonuç olarak, Lethal Weapon’ın Die Hard devam filmlerinin hepsinden daha iyi olduğunu ancak orijinal Die Hard’dan daha iyi olmadığını söyleyebilirim . Bu yüzden ona 4 üzerinden 3 Zor Ölüm verirdim.

https://turkcedublajfullhdizle.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu