Gündem

Piyasa gelişmeleri

Bugün Haziran ayına ilişkin enflasyon rakamı açıklanacak. Foreks anketi medyan beklenti aylık bazda %1.42 artış görülmesi yönünde, Tera Yatırım olarak daha yüksek petrol fiyatlarının, yakın zamanda yapılan akaryakıt zammı ve zayıf TL’nin etkisiyle daha güçlü fiyat artışlarının oluşmasını bekleriz. Aynı zamanda Haziran ayı ile birlikte tam kapanmanın ertesindeki süreci içine alan bir talep etkisinin, birçok iş kolunda yansıtılmamış zam etkilerini ortaya çıkaracağını düşünüyoruz. Bu kapsamda, Haziran ayında enflasyonun %1.20 artış göstererek yıllık bazda %16.7 seviyesinde gerçekleşmesini bekliyoruz. Bugün ABD piyasaları resmi tatil dolayısıyla kapalı olacak. Asya genelinde ise haftanın ilk işlem gününde görünüm negatif. Cuma gününü %0.28 yükselişle 1376 seviyesinde tamamlayan BIST’in de güne negatif tarafta başlamasını bekliyoruz. E-Data Teknoloji Pazarlama AŞ bugün ‘’EDATA.E’’ kodu ve 6TL/baz fiyat ile Ana Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

İZLENECEKLER

—Haziran’21 TÜFE (bekl: %1.42)

ŞİRKET HABERLERİ

—PGSUS %50 oranında pay sahibi olduğu Hitit Bilgisayar Hizmetleri AŞ’nin halka arzına yönelik çalışmaların başlatılmasına karar verildiğini açıkladı.

—KRVGD hisse geri alım programı başlatılmasına karar verdi. Geri alıma konu edilecek azami pay sayısı 3mn adet, fon ise TL50mn olarak belirlendi.

—ARCLK hisse geri alım programı kapsamında Cuma günü TL31.94 fiyat ile toplam 100bin adet hisse alımı gerçekleştirildiğini paylaştı.

—YATAS, Cuma günü TL12.92-13.10 fiyat aralığından 27bin adet hisse geri alımı gerçekleştirildiğini paylaştı.

—MTRKS bugün hisse başı brüt TL0.30 nakit kar payı ödemesi gerçekleştirecek.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu