Gündem

Piyasa gelişmeleri

Bugün FED Haziran ayı toplantı tutanakları yayımlanacak, içeride ise Hazine Nakit Dengesi verisi izlenecek. Dün BIST güne yükselişle başlamasına karşın 1400 direncini test etmesinin ardından satışlarla karşılaşarak günü %0.72 düşüşle 1382 seviyesinde tamamladı. Bugün Asya genelindeki negatif görünüme karşın, ABD ve Avrupa vadeli piyasalarında görünüm yatay. BIST’in de güne benzer şekilde başlamasını bekliyoruz, olası yukarı yönlü hareketler 1400 direnci aşılmadıkça tepki niteliğinde kalabilir.

İZLENECEKLER

—Haziran’21 Hazine Nakit Dengesi

ŞİRKET HABERLERİ

—DEVA Tekirdağ, Çerkezköy OSB’de bulunan üretim tesislerine yapılacak yatırımlarıyla ilgili olarak TL388mn tutarında yatırım teşvik belgesi alındığını bildirdi.

—OZGYO şirket aktifinde bulunan 17 adet bağımsız bölümün TL19.9mn bedel ile satılmasına karar verdiğini ve protokolün imzalandığını bildirdi.

—SASA payları ile ilgili olarak dün Merinos Halı tarafından TL29.20-29.70 fiyat aralığından toplam 1.5mn adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—VAKFN bugün ödenmiş sermayesini %25 oranında bedelsiz olarak artırarak TL250mn’a çıkartıyor. Şirket payları bugün bölünmüş fiyat ile işlem görecek.

 

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu