Gündem

Piyasa gelişmeleri

Bugün ABD Tüfe öne çıkan veri olacak, Bloomberg beklentisi aylık %0.7, yıllık ise %6.8 yükseliş görülmesi yönünde. İçeride ise Ekim ayı işsizlik oranı ile TCMB piyasa katılımcıları anketi takip edilecek. Dün ABD piyasalarının günü kayıpla tamamlamasının ardından bugün Asya genelinde %1 düzeyinde geri çekilme görülmekte. ABD ve Avrupa vadeli endekslerinde ise kayıplar görece sınırlı. BIST dün günü %1.34 yükselişle 2031 seviyesinde tamamladı. XULAS %6.25 yükseliş kaydetti. Diğer yandan TCMB verilerine göre yabancı yatırımcılar geçtiğimiz hafta $162mn tutarında hisse senedi, $12mn tutarında Dibs satışı gerçekleştirdiler 

İZLENECEKLER —Ekim’21 İşsizlik Oranı —TCMB Piyasa Katılımcıları Anketi

ŞİRKET HABERLERİ

—GEREL araç şarj istasyonu satış ve tesisi konusunda 2022 yılsonuna kadar ülke geneline yayılacak şekilde 8500 araçlık elektrikli araç şarj istasyonu satış ve tesis konunda ilgili bayilik anlaşmalarının imzalanmaya başladığını duyurdu.

—GLCVY, Denizbank’ın gerçekleştirdiği tahsili geçmiş alacak satışında TL270mn ana paraya sahip 2 adet portföy ihalesinin kazanıldığını bildirdi.

—Demirören Medya’nın HURGZ paylarında yapılacak zorunlu pay alım teklifine ilişkin kurula başvuru yapıldığı bildirildi.

—BIMAS dün hisse geri alım programı kapsamında TL75.45 fiyat ortalaması ile toplam 170bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—KLMSN hisse geri alım programı başlatılmasına karar verildiğini duyurdu. Geri alıma konu azami fon tutarı ise TL20mn olarak belirlendi.

—SAHOL hisse geri alım programı kapsamında dün TL14.50 fiyat ortalaması ile 200bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—ECZYT, ECILC payları ile ilgili olarak TL7.43-7.49 fiyat aralığından toplam 150bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu