Gündem

Piyasa gelişmeleri

TCMB dün faizi 100bps indirimle %14.00’e çekti. Karar metninde daha önce yer alan ‘’indirim için sınırlı alan’’ vurgusunun tamamlandığı ve 2022’nin ilk çeyreğinde para politikası çerçevesinin gözden geçirileceği ifade edildi. TL, USD karşısında dün de EM kurları arasındaki en zayıf durumda olan konumunu sürdürdü. Bugün takip edilecek önemli makro veri akışı bulunmuyor. Dün ABD borsaları Nasdaq öncülüğünde günü kayıpla tamamladı. Bugün Asya piyasalarında negatif görünüm hakim, Avrupa vadeli endekslerinde ise konum yatay. Diğer yandan TCMB verilerine göre geçtiğimiz hafta yabancı yatırımcılar $104mn tutarında hisse senedi, $54mn tutarında Dibs satışı gerçekleştirdiler.

ŞİRKET HABERLERİ

—ENKAI ile Uniper ortak girişimi, Almanya’da kombine ısı ve elektrik santralinin anahtar teslim inşaatı için proje büyüklüğü yaklaşık €341mn tutarında sözleşme imzalandığını bildirdi.

—ARDYZ Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile akıllı ulaşım sistemleri ve yazılımı ile Eds sözleşmesini ISSD Bilişim ile TL30.5mn bedelle imzaladığını duyurdu.

—ARZUM lojistik hizmet alımı ve operasyonlarını karşılamak için açtığı ihalenin 3+2 yıllık süre için yaklaşık TL65mn bedel karşılığında imzalandığını duyurdu. Bedelin, şirketin ileride tutacağı stok miktarına, sevkiyat bedelinin ürün satışlarına bağlı olarak değişkenlik gösterebileceği belirtildi.

—OTKAR, EBRD tarafından Mersin Büyükşehir Belediyesi için açılan 100 adet CNG yakıtlı otobüs ihalesine teklif verildiğini duyurdu.

—SAFKR raylı sistem klimaları temini için €1.7mn büyüklüğünde sözleşme imzalanmak üzere davet aldığını paylaştı.

—ALCTL 2016 yılında Türk Telekom ile imzalanmış olan çerçeve sözleşme kapsamında $17mn tutarında ek iş için yeni iş emri imzalandığını duyurdu.

—İş Bankası, TSKB payları ile ilgili olarak dün TL1.73-1.78 fiyat aralığından toplam 2.5mn lot pay alımı yapıldığını bildirdi.

—İş Bankası, ISGYO payları ile ilgili olarak dün TL2.88-2.91 fiyat aralığından toplam 2mn lot pay alımı yapıldığını bildirdi.

—Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret AŞ’nin halka arz başvurusu kurul tarafından onaylandı.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu