Gündem

Piyasa gelişmeleri

Bugün ABD tarafında tarımdışı istihdam verisi takip edilecek, Bloomberg beklentisi 447bin gelmesi yönünde. İçeride ise Hazine, Aralık ayına ilişkin nakit dengesi rakamını paylaşacak. ABD ve Avrupa vadeli endekslerinde görünüm yatay, Asya genelinde ise net bir yön bulunmuyor. BIST dün günü sınırlı alımlarla 2007 seviyesinde tamamladı, XULAS %3.38 yükseliş gösterdi. Bugün endeksin güne yatay konumda başlamasını bekliyoruz. Diğer yandan TCMB verilerine göre geçtiğimiz hafta yabancı yatırımcılar $231mn tutarında hisse senedi satarken, $41mn tutarında Dibs alışı gerçekleştirdiler.

İZLENECEKLER

—Aralık’21 Hazine Nakit Dengesi

ŞİRKET HABERLERİ

—GOODY Adapazarı fabrikasında ürün portföyünün genişletilmesine yönelik; İzmit fabrikasında ise kapasite artışı amacıyla 2022-2024 yılları arasında iki fabrikaya toplamda $18mn’a varan yatırım yapılmasına karar verildiğini bildirdi.

—BIMAS hisse geri alım programı kapsamında dün TL69.01 fiyat ortalaması ile toplam 100bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—SAHOL hisse geri alım programı kapsamında dün TL14.58 fiyat ortalaması ile toplam 250bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu