Gündem

Piyasadan haberler

Turk İlaç, Devlet Malzeme Ofisi(DMO) tarafından açılan Diyaliz Solüsyonu alım işini kazandı. Turk İlaç’tan konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada, “Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü 5 Nolu Satınalma Daire Başkanlığı tarafından ihaleye çıkılan Diyaliz Solüsyonu alım işi DİADOL markası ile uhdemizde kalmıştır.” denildi.

Turk İlaç’ın “TURKFLEKS %5 Dekstroz Laktatlı Ringer Çözeltisi” adlı ürününün ruhsatının kesimi onaylandı. Şirket’ten konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada şöyle denildi:”TURKFLEKS %5 Dekstroz Laktatlı Ringer Çözeltisi” adlı ürünümüzün ruhsatının kesimi onaylanmış olup, İlgili ürünümüz klinikte ; elektrolit dengesi restorasyonunda, hipovolemi ya da hipotansiyon durumlarında kısa süreli hacim replasman tedavisi amacıyla, metabolik asidoz durumundaki dengenin düzenlenmesi ya da idamesinde ve/veya hafif-orta şiddetteki metabolik asidozun tedavisinde kullanılmaktadır.”

Katmerciler, Lika Savunma’da sahip olduğu payların Limak Holding’e devredilmesine ilişkin işlemlerin tescil edildiğini bildirdi.Şirket’ten konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada şöyle denildi:”Lika Savunma Sanayii ve Ticaret AŞ. unvanlı şirketin sahibi olduğumuz B grubu 800.000 (sekizyüzbin) adet itibari değerli paylarımızın tamamının 1 (Bir) Türk Lirası bedelle Limak Holding A.Ş.’ ne devredilmesine ilişkin işlemler 30.12.2021 tarihinde tamamlanarak Ankara Ticaret Sicil Müdürlüğünce tescil edilmiş olup 03.01.2022 tarih 10486 sayılı Türkiye Ticaret Sicil Gazetesinde yayımlanmıştır.”

Elite Naturel, Elite Organik Tarım Gayrimenkul Yatırımları unvanlı bir şirket kurulmasına karar verdi. Şirket’ten konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada şöyle denildi:”Şirketimizin 04.01.2022 tarihli (bugün) toplantısında; Şirketimizin organik meyve ve sebze tedarikinde kendi kendine yeter duruma gelme hedefi doğrultusunda, halka arz izahnamemizde belirtildiği üzere plantasyon (bahçe tesisi) faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ve ileride ortaya çıkabilecek teşvik – hibe gibi destekler ile uygun proje kredi imkânlarından yararlanılabilmesi amacıyla ayrı bir tüzel kişilik olarak Elite Organik Tarım Gayrimenkul Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. ünvanlı 1.000.000 TL (bir milyon Türk Lirası) sermayeli yeni bir şirket kurulmasına ve sermayesinin tamamının Şirketimiz tarafından taahhüt edilerek ödenmesine karar verilmiştir. İlgili şirketin kuruluş tescil işlemlerine başlanılmış olup, en kısa sürede tamamlanacaktır.”

Berkosan Yalıtım, potansiyel yatırımcılarla sürecin Türkiye ve Dünya genelinde yaşanılan makro konjonktür nedeniyle olumsuz sonuçlandığını bildirdi. Şirket’ten konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada şöyle denildi:”04.01.2021 ve 06.01.2021 tarihli özel durum açıklamalarımızda Şirket’imizin hakim ortakları (Memet Aldıkaçtı, Enis Aldıkaçtı ve Meltem Vanlı), paylarının bir kısmının ya da tamamının satışı ile ilgili uluslararası stratejik ve finansal olanakların değerlendirilmesi amacıyla Ventura Partners Kurumsal Danışmanlık A.Ş ile 04/01/2021 tarihinde bir yıl (12 ay süreli) danışmanlık ve aracılık sözleşmesinin imzalandığını Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde kamuya duyurmuştuk.İşbu Sözleşme süresi içinde bir çok potansiyel yatırımcı ile bağlantıya geçilmiş olup, adaylardan ikisi ile gizlilik anlaşması imzalanmış ve bilgi alışverişinde bulunulmuştur. Ancak süreç, Türkiye ve Dünya genelinde yaşanılan makro konjonktür nedeniyle olumsuz sonuçlanmıştır.İş bu güncelleme; Sermaye Piyasası Kurulu’nun II.15.1 Sayılı Özel Durumlar Tebliğinin 24 ‘üncü maddesi kapsamında “yatırımcıların karar vermelerine yardımcı olacak ölçüde, zamanında, doğru, tam, dolaysız, anlaşılabilir ve yeterli olması” gerekçesiyle yapılmaktadır. “

VBT Yazılım, Türkiye’de yerleşik Özel Bir Banka ile toplam üç ayrı sözleşmede “Mainframe BMC Software Ürünleri Ek Lisans ve Bakım “Satın Alma Sözleşmeleri” imzaladı.Şirket’ten konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada şöyle denildi: “Şirketimiz VBT Yazılım A.Ş. Türkiye’de yerleşik Özel Bir Banka ile toplam üç ayrı sözleşmede “Mainframe BMC Software Ürünleri Ek Lisans ve Bakım “Satın Alma Sözleşmeleri ” imzalamıştır.”Mainframe BMC Software Ürünleri Ek Lisans ve Bakım “Satın Alma Sözleşmeleri ” 3 yıllık olup toplam değeri 1.593.045 USD’dir.”

Beyaz Filo, 2021 yılında toplam 8.353 adet sıfır araç satışı yaptı. Şirket’ten konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:”Dünyada ve ülkemizde yaşanan tedarik sıkıntıları ve ekonomik dalgalanmalara rağmen, yüksek mesleki bilgi, etkin pazarlama çalışmaları ve geçmişe dayalı ilişki yönetimi ile sene başında koymuş olduğumuz satış hedeflerimizi, büyük ölçüde gerçekleştirdik.Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş. olarak, Yetkili Satıcısı olduğumuz 5 markada; 2021 yılında toplam, 8.353 Adet sıfır araç satışı yaptık.Bu satış adeti ışığında, 28 yılı aşkın tecrübemizi, yenilikçi iş yapma anlayışımızla birleştirerek sektörde öncü ve lider konumumuzu, ileriki yıllarda da korumayı hedefliyoruz.”

Akbank’ta değişen ihtiyaçlara paralel olarak Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler İş Birimi ile KOBİ Bankacılığı İş Birimi kuruluyor. Müşterilerinin finansal ihtiyaçlarına özel farklı kanallardan yeni ürünler geliştirmeye devam eden Akbank’ta organizasyonel değişikliğe gidildi.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu