Gündem

Piyasaların yönü

BIST100… Global Hisse Senedi Piyasalarında Bekle ve Gör Havası Hâkim… Borsa İstanbul’da BIST100 endeksi bir önceki güne fazla değişmeyerek günü %0.04 yükselişle 1,448 puandan tamamladı. ABD’de endeks vadelileri yeni işlem gününde yataya yakın bir görünüm sergilerken, Asya’da Çin’de %9 ile beklentilerin üzerinde gelen üretici enflasyonu verisi satıcılı bir görünüm var. Çin’den gelen üretici enflasyonu verisinin bu haftanın en önemli verisi olarak takip edilen ABD tüketici enflasyonunu da yukarı taşıma olasılığı var. Dolar TL kurundaki yatay seyir ve CDS risk primindeki gerilemeye rağmen endeks yön bulma konusunda zorlanıyor. Endeksin global piyasalardaki görünüme bağlı olarak yatay yakın artıda başlaması beklenebilir.

 

USDTRY… Yataya Yakın İşlem Görüyor… ABD’de yarın açıklanacak tüketici enflasyonu verisi öncesinde Dolar TL kuru 8.60 seviyelerinde yatay bir görünüm sergiliyor.

 

EURTRY… 10.50 Seviyelerinde … Euro TL kuru 10.50 seviyelerinde dar bir bant içerisinde hareket ediyor.

EURUSD… ABD Tüketici Enflasyonu Verisi Gündemde Öne Çıkıyor… Euro Dolar paritesi dolardaki yumuşamanın etkisinde 1.22 seviyesinin altında konsolide oldu. Euro Dolar paritesi yarın açıklanacak ABD tüketici enflasyonu ve ECB faiz kararı öncesinde yatay bir görünüm sergiliyor.

 

XAUUSD… ABD Tüketici Enflasyonu Verisi İzlenecek… Altının ons fiyatı ABD’de yarın açıklanacak tüketici enflasyonu verisi öncesinde yataya yakın bir görünüm sergiliyor. Ons altın yeni işlem gününde 1,892 $ seviyelerinde bulunuyor.

 

GLDGR… 523 TL Seviyelerinde… Altının ons fiyatındaki yatay görünüm ve Dolar TL kurundaki hafif alıcılı görünümün etkisinde bir önceki güne göre fazla değişmedi. Gram altın 523 TL seviyelerinde işlem görüyor.

 

BRENT… Yukarı Yönlü Trend Devam Ediyor… Brent petrol haftanın ikinci işlem gününde alıcılı bir görünüm sergilerken, varil fiyatı vadeli işlemlerde 72 $ seviyelerine kadar yükseldi.

 

S&P500… ABD Başkanı Biden’ın Altyapı Yatırımı Görüşmeleri Sonuçsuz Kaldı… Global hisse senedi piyasaları gelecek hafta gerçekleştirilecek FED toplantısı öncesinde yarınki tüketici enflasyonu verisine odaklandı. ABD hisse senedi piyasaları dün yataya yakın bir kapanış yaptıktan sonra bugün hafif artıda işlem görüyor.

Kaynak Alan Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu