Gündem

Protez Penis Ameliyatı Nasıl Yapılır

Protez Penis Ameliyatı Nasıl Yapılır

 

Günlük hayatımızda yaşadığımız birçok olayın ya da yaşadığımız hastalıkların ilerleyen dönemlerde farklı etkileri ortaya çıkabilmektedir. Bu duruma örnek olarak verilebilecek bir durumda birçok erkekte yaşamın bir kısmında görülebilen sertleşme ya da iktidarsızlık problemidir. Penisin cinsel ilişki sırasında yeterli sertliğe ve konuma gelememesi durumuna sertleşme problemi denilmektedir.

 

Sertleşme problemi ya da bir diğer adı ile iktidarsızlık birçok nedenden dolayı meydana gelebilmektedir. Sertleşme problemi stres, kullanılan ilaçların yan etkisi, diyabet, obezite ve kalıtsal nedenler gibi birçok nedenden dolayı oluşabilmektedir. Sertleşme problemi için uygulanabilecek en kesin tedavi çözümü ise protez penis operasyonudur.

 

Protez Penis Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 

Penis protezi halk arasında bilinen adı ile mutluluk çubuğu ereksiyon probleminin tedavisi için kullanılan bir tedavi şeklidir. Penis protezi uygulaması ile cinsel ilişki sırasında erkete problemi yaşayarak yeterli sertleşmenin olmaması durumunda kullanılmaktadır. Cerrahi operasyon sonucunda yerleştirilen protez ile hastaların cinsel yaşamlarının kalitesi artırılmaktadır.

 

Mutluluk çubuğu ameliyatı penisin alt kısmına açılan küçük cerrahi kesik ile gerçekleştirilmektedir. Genel olarak dışarıdan bakıldığında anlaşılmaması için karın ile penisin birleşim noktasına yada penis ile testis torbasının birleşim noktasına açılan kesi ile protez yerleştirilmektedir. Protez penis ameliyatlarında 2 farklı protez türü kullanılmaktadır. Tek parçalı penil protez ve 3 parçalı şişirilebilir penil protez bu protez çeşitleridir.

 

Protez Penis Ameliyatı Dışarıdan Anlaşılır mı?

 

Penil protez uygulamasında hastaların operasyon geçirdiğinin anlaşılmaması için penis dokusunu etkilemeyecek şekilde kesi açılmaktadır. Kullanılan protezlerin özellikleri sayesinde hastaların penis protezi kullanıldığının anlaşılması oldukça zordur. Bu konuda tek parçalı protezde penis sürekli olarak ereksiyon boyutunda kalmaktadır. Bu nedenle hastalar tarafından en çok tercih edilen protez şişirilebilir penil protez olmaktadır.

 

Şişirilebilir penil protez bir diğer adı ile 3 parçalı protez yada pompalı mutluluk çubuğu en doğal penis görünümü sunmaktadır. Bu protez türünde penis içerisine yerleştirilen kanal testis torbasına yerleştirilen bir pompa vasıtası ile ereksiyon boyutuna getirilmektedir. İlişki öncesinde hasta gerekli boyut ayarlamasını kendisi yaparken ilişki sonrasında ise normal boyutuna getirmektedir. Bu durumda penisin doğal görünümünü korumasına yardımcı olmaktadır.

 

Protez Penis Ameliyatı Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Protez penis operasyonu öncesinde hastanın ameliyata uygun olup olmadığının detaylı bir şekilde tetkik edilmesi gerekmektedir. Yapılan tahliller sonucunda uygun görülen hastalar ameliyata alınabilmektedir. Ameliyat sonrasında da hastaların sorun yaşaması için doktorları tarafından belirtilen adımlara dikkat etmesi gerekmektedir. Hekim tarafından belirtilen kurallara uyulması ve yapılacaklara dikkat edilmesi iyileşme sürecini önemli ölçüde kısaltmaktadır.  Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu