Gündem

Şirket haberleri

AVGYO – VBTS kapsamında şirket paylarına 21 Ocak’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.
BTCIM – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 400 milyon TL’den 800 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
EKGYO – Şirket projelerinden  Ebruli Ispartakule’nin Yüklenicisi ile yapılan Sözleşmeye ek protokol ile 150,9 milyon TL olan Asgari Şirket Payı Toplam Gelirinin 192,2 milyon TL’ye yükseltildiği açıklandı.
EPLAS – VBTS kapsamında şirket paylarına 21 Ocak’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.
GLRYH – Şirketin pay sahibi olduğu A1 GSYO tarafından 37,5 milyon TL bedelle Arf Bio’ya %4,98 oranında iştirak edilmesine karar verildiği açıklandı.
GLYHO –
Şirketin %100 oranında bağlı ortaklı Consus Enerji’nin halka arzına yönelik şirket Esas Sözleşmesi’nin Sermaye Piyasası Kanunu ve mevzuat hükümlerine uygun hale getirilmesi amacıyla SPK’ya yapılan izin başvurusunun olumlu karşılandığı açıklandı.
Şirket iştiraklerinden İstanbul Portföy’de şirketin sahip olduğu İstanbul Portföy’ün sermayesinin %66,6’sına karşılık gelen 9.446.544 adet payın tamamı ile şirketin iştiraki Global Menkul Değerler’de şirketin sahip olduğu Global Menkul Değerler’in sermayesinin %75’ine karşılık gelen 29.999.997 adet payın tamamının şirketin tek hissedarı olduğu GYH Danışmanlık’a devrinin tamamlandığı açıklandı.
ISCTR – 5 milyar TL’ye kadar sermaye benzeri borçlanma aracı ihraç edilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.
ISKPL – ABD’nin Texas eyaletinde üretim tesisi olarak kullanılması amacıyla  40.000 m 2 ’lik arazi üzerine kurulu 16.000 m 2 ’lik kapalı alana sahip fabrika binası satın almak için ön sözleşme imzalandığı açıklandı.
KATMR – Şirketin Lika Savunma Sanayii’de sahibi olduğu payların 800.000 TL bedelle Limak Holding’e devredilmesine karar verildiği açıklandı.
KARSN – Şirketin EBRD tarafından Mersin Büyükşehir Belediyesi için açılan, 100 adet CNG yakıtlı otobüs tedariği ve araçların 2 yıllık bakımını içeren ihaleyi 262,3 milyon TL bedelle kazandığı açıklandı.
NATEN – Şirketin yenilenebilir enerji müteahhitliği faaliyetleri kapsamında Medigüneş Hastanesi ile şirket arasında arazi tipi GES sisteminin kurulması kapsamında 9,7 milyon TL bedelli sözleşme imzalandığı açıklandı.
OTKAR – Şirketin EBRD tarafından Mersin Büyükşehir Belediyesi için açılan, 100 adet CNG yakıtlı otobüs tedariği ve araçların 2 yıllık bakımını içeren ihaleyi şirketin kazanamadığı açıklandı.
ORCAY – Halka arzdan elde edilen fonun faiz yükü yüksek kısa vadeli kredilerin kapatılmasında, özkaynakların güçlendirilmesinde kullanıldığı açıklandı.
PRKAB – Şirketin Adana’da kurulacak petrochemical projesi ile ilgili olarak  Ocak 2022’den başlayarak Ekim 2022’de tamamlanması planlanan 16,5 milyon – 17 milyon dolar aralığında gerçekleşecek orta ve alçak gerilim enerji kablosu sipariş sözleşmesi imzaladığı açıklandı.
SAYAS –
Çin’de rüzgar kulesi üreticisi olan Titan Wind Energy’ye verilen 2,5 milyon euroluk teklifin onaylandığı açıklandı.
Çin’de rüzgar türbin kulesi imalatçılarından olan Fujian Fuchuan Yifan şirketine verilen 1,2 milyon euroluk teklifin onaylandığı açıklandı.
SARKY – Şirketin Gebze’deki ana fabrika sahasında yer alan, üretim tesislerine uzak noktada bulunan Mekanik Atölye Bakım Şefliği binasının müştemilatında yangın çıktığı ve kısa sürede söndürüldüğü açıklandı.
SKBNK – CI Ratings tarafından bankanın Uzun Vadeli Yabancı Para Notunun, Kısa Vadeli Yabancı Para Notunun, Ortaklardan Bağımsızlık Notu ile Temel Finansal Güç Notunun teyit edildiği, not görünümlerinin Negatiften Durağana yükseltildiği açıklandı.
TURSG – Ocak – Kasım döneminde prim üretimi %27 artışla 9,57 milyar TL’ye yükseldi.
VAKBN – 91 gün vadeli 103,8 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
YBTAS – Şirketin üyesi olduğu Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası ile Türkiye Çimse-İş Sendikası arasında yapılacak yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerine başlandığı açıklandı.
YGGYO – Ankamall AVM’nin yönetim firması Ece Türkiye Proje ile olan sözleşmenin feshedilmesinin ardından Ankamall AVM’nin yönetimi için  şirket bağlı ortaklığı Profam Gayrimenkul ile sözleşme imzalandığı açıklandı.
ZOREN – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Zorlu Doğal Elektrik’in  Aydın Buharkent’te işletmekte olduğu, 165 MWm / 165 MWe kurulu güce sahip Kızıldere-3 Jeotermal Enerji Santrali’ne entegre olarak güneş enerjisinden elektrik üretmek üzere Birleşik Yenilenebilir Elektrik Üretim Tesisi kurmak amacıyla santralin mevcut elektrik üretim lisansının 189,75 MWm / 165 MWe olarak tadil edilmesi için EPDK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu