Gündem

Şirket haberleri

Gür – Sel Turizm’ in 22.000.000 adet payının pay başına 8,25 TL fiyattan halka arzına SPK tarafından onay verildi.
Gezinomi Seyahat’in 10.000.000 adet payının pay başına 14,00 TL fiyattan halka arzına SPK tarafından onay verildi.
AEFES – Şirketin Ukrayna’daki operasyonlarını durdurduğu, Rusya operasyonun ise devam ettiği açıklandı.
AKSA – 1 yatırımcı tarafından 2013 yılı Genel Kurul gündemindeki bazı maddelerin iptali kapsamında açılan davanın şirket lehine reddedildiği açıklandı.
ANGEN – Şirket tarafından Filipinler’de satış ve pazarlama konularında faaliyet gösterecek bir iştirak kurulmasına karar verildiği açıklandı.
AGYO – Sermaye artırımından elde edilen fonun finansal borç ödemelerinde ve işletme sermayesinde kullanıldığı açıklandı.
CRDFA –
105 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.
Şirketin %42 oranında iştirak ettiği Ukrayna’daki Joint Company West Finance And Credit Bank’ın minimum personel ile faaliyetlerine devam ettiği, Ukrayna Merkez Bankası tarafından ülkedeki bankaların açık olup çalışmaya devam edileceği açıklandı.
ENKAI – Şirketin Ukrayna’da herhangi bir yatırımının bulunmadığı,  Rusya’da inşaat ve gayrimenkul sektörüne ilişkin yatırımların bulunduğu, iş süreçlerinde herhangi bir aksama yaşanmadığı açıklandı.
GESAN – Şirketin Ukrayna’daki Europower Ukraine LLC firmasının fabrika inşaatının tamamlanması sonrasında, Rusya – Ukrayna gerilimi kaynaklı olarak makine ve teçhizat yatırımları askıya alındığı açıklandı.
GLRYH – Şirket paylarının geri alınmasına ve 12.000.000 adet pay için 24 milyon TL kaynak ayırılmasına karar verildiği açıklandı.
HALKB – 98 gün vadeli 502 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
HTTBT – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün toplanacak.
KLSYN – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün toplanacak.
ISFIN – 152 gün vadeli 250 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
ISMEN – 8,6 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.
KARSN – Romanya Bükreş Belediyesinin açmış olduğu 100 adet 12 metre Elektrikli Otobüs ve Şarj Ünitesi alım ihalesine teklif verildiği açıklandı.
KRTEK – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 106 milyon TL’den 150 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.
KONTR –
Dicle Elektrik Dağıtım. tarafından düzenlenen, 2022 Yılı Dicle EDAŞ Diyarbakır 3. Grup Tesis Yapım İşi” ihalesine verilen 49,8 milyon TL’lik teklifin en avantajlı teklif olduğu açıklandı.
Dicle Elektrik Dağıtım. tarafından düzenlenen, 2022 Yılı Dicle EDAŞ Mardin 2. Grup Tesis Yapım İşi” ihalesine verilen 56,4 milyon TL’lik teklifin en avantajlı teklif olduğu açıklandı.
MAVI – Şirketin Ukrayna’da mağazasının bulunmadığı, Rusya’nın toplam satışları içindeki payının ise %2,1 seviyesinde olduğu, Bölgedeki gelişmelerin şirket faaliyetleri üzerinde önemli bir etkisi olmasının beklenmediği açıklandı.
ORGE – Şirket paylarının geri alınması kapsamında ayrılan kaynağın 20 milyon YL olduğu açıklandı.
PETKM – Fitch tarafından şirketin kredi notunun “B+” olarak korunduğu, not görünümünün ise Negatife güncellendiği açıklandı.
THYAO – 24 – 25 – 26 Şubat tarihli Ukrayna seferlerinin iptal edildiği medyada yer aldı.
TCELL – Şirketin sermayesinin %26,2 payına sahip olan TVF Bilgi Teknolojileri: tarafından pperasyonel ve finansal performans açısından Turkcell’in Yönetim Kurulu’nda değişikliğe gidilmesini gerektirecek herhangi bir gerekçe oluştuğunun düşünülmediği açıklandı.
TTKOM – Şirket iştiraki TTG Finansal Teknolojiler’ee bağlı olarak 200 milyon TL sermaye ile bir tüketici finansman şirketi kurulmasına karar verildiği açıklandı.
TRILC –
Devlet Malzeme Ofisi tarafından açılan Tıbbi Beşeri Serum alımı ihalesinin 280,5 milyon TL bedelle şirket uhdesinde kaldığı açıklandı. Şirketin Yemen Sağlık Otoritesi tarafından yapılan iyi üretim uygulamaları GMP denetlemerinin yapılıp, Yemen Sağlık otoritesi tarafından GMP belgesinin verildiği açıklandı.
TBORG – JCR Eurasia tarafından şirketin Uzun Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notunun “AAA (tr)”, Kısa Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notunun ” J1+ (tr) “, not görünümlerinin “Stabil” olarak belirlendiği açıklandı.
TUPRS – Fitch tarafından şirketin kredi notunun “B+” olarak korunduğu, not görünümünün ise Negatife güncellendiği açıklandı.
ZOREN – 217 gün vadeli 107,4 milyon TL tutarında bono ve 385 gün vadeli 99,8 milyon TL tutarlarında tahvil ihraç edildi.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu