Gündem

Şirket haberleri

ESCAR.HE – Şirket payları Borsa’da Satış Yöntemi ile bugün ve yarın halka arz edilecek.

BEYAZ – Şirketin Fortune Dergisi tarafından Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin yayımlandığı listede 278. sırada yer aldığı açıklandı.

BERA – İSO tarafından yayınlanan 2020 Yılı Türkiye’nin İkinci 500 Sanayi Kuruluşu sıralamasında yer alan şirketin grup şirketlerinden Konya Kağıt’ın194., Muratlı Karton’un 208., Divapan Entegre’nin 466., Kompen PVC’nin 447., Golda Gıda’nın ise 418. sırada yer aldığı açıklandı.

DEVA – Tekirdağ, Çerkezköy OSB’de bulunan Üretim Tesislerine yapılacak yatırımlarla ilgili olarak Bakanlık tarafından 388 milyon TL tutarında Yatırım Teşvik Belgesi alındığı açıklandı.

EKGYO – Şirket ile Bakanlık arasında imzalanan Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü kapsamında Bakanlık adına şirket tarafından ihale edilen İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi işinin sözleşmesinin 133,9 milyon TL bedelle yüklenici Torkam İnşaat ile imzalandığı açıklandı..

GARAN – 380 gün vadeli 250 milyon TL tutarında İTMK ihraç edildi.

GLYHO – Sermaye artırımından elde edilecek fonun finansal borç ödemelerinde kullanılmasının planlandığı açıklandı.

KATMR – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 450 milyon TL’den 1,1 milyar TL’ye yükseltilmesi tescil edildi.

KNFRT – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 33 milyon TL’den 132 milyon TL’ye yükseltilmesi tescil edildi.

KARYE.HE – Şirket payları Borsa’da Satış Yöntemi ile 9 – 12  Temmuz’da halka arz edilecek.

KONTR – 20 milyon TL sermayeli ve şirketin %25 oranında pay sahibi Plan S Uydu’nun tescil edilerek kurulduğu açıklandı.

KARSN – Şirketin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin açmış olduğu otobüs ihalesi için KİK kararına karşı yürütmeyi durdurma talepli olarak iptal davası açtığının açıklanması ve iptal davasının reddine karar verildiği ile karara karşı gerekli yollara başvurulacağının açıklanması sonrasında KİK kararına karşı açılan davada kararın yürütmesinin durdurulmasına karar verildiği ve sürecin devam ettiği açıklandı.

KTSKR – Şirket payları yarın Borsa’da işlem görmeye başlayacak.

LOGO – Şirket tarafından ikinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonunun kurulmasına karar verildiği, İstanbul Portföy  yönetiminde İstanbul Portföy Yönetimi İkinci Logo Ventures Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’na  %88,63 oranında iştirak etme kararı verildiği Girişim Sermayesi Yatırım Fonu kurulması için SPK başvuru sürecinin başlatıldığı açıklandı.

MANAS.HE – Şirket payları Borsa’da Satış Yöntemi ile 13 – 14 Temmuz’da halka arz edilecek.

MIPAZ – Şirketin Pendik’teki arazinin bir kısmının Hazine’ye orman vasfıyla devri kararına karşı açılan ve 58,2 milyon TL’lik tutarın faiziyle birlikte şirkete ödenmesine ilişkin mahkeme kararına karşı davalı tarafça temyize gidilmesi üzerine, mahkeme tarafından kararın yürütmesinin durdurulduğu ve haklı tazminat talebine karşılık tutarın arsa ya da arazi vasfı güdülerek yeniden belirlenmesi kapsamındaki davanın davada davacılar lehine toplam 85,1 milyon TL tutarında tazminat ödenmesin karar verildiği açıklandı.

OZGYO – Şirketin aktifinde bulunan Nuvo Dragos Projesindeki  17 Adet bağımsız bölümün 20,0 milyon TL’ye satılması konusunda alıcı taraf ile protokol imzalandığı açıklandı.

OYLUM – Oylum markalı ürünler için SOKM ile anlaşma sağlandığı ve ilk sevkiyatın gerçekleştiği açıklandı.

RALYH – Şirketin bağlı ortaklığı Hera Teknik ve iş ortaklarıyla TOKİ tarafından düzenlenen İzmir’deki  533 Konut ve 6 Adet Dükkan İnşaatları ile Altyapı Çevre Düzenleme İşi” ihalesinin 2 oturum şeklinde yapıldığı ve ihalenin 217,0 milyon TL bedelle şirket uhdesinde kaldığı açıklandı.

SNGYO –Borsa tarafından şirket paylarına 6 Ağustos’a kadar açığa satış, kredili işlem yasağı ve emir değiştirme tedbirleri getirildi.
Bursa Osmangazi’daki 20.346 m 2 ’lik gayrimenkulün Arı Leasing’e 57 milyon TL’ye satılmasına karar verildiği açıklandı.

TCELL – Şirketin %100 iştiraki Turkcell Enerji tarafından, Boyut Grup Enerji paylarının tamamının 9,9 milyon dolar bedelle satın alınmasına ilişkin olarak Pay Devir Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

TIRE – İstanbul Şubesi’nin adresinin değiştiği açıklandı.

UZERB – Şirket ile İnnova arasında İnnova tarafından üretilen Green Lack ürünlerinin dağıtılması, satılması ve bu konuda tek yetkili olması amacıyla genel dağıtıcılık sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

UNLU – Aracı Kurumu ile fiyat istikrarı sürecinin sona erdiği açıklandı.

VAKFN & VKFYO – VBTS kapsamında şirket paylarına 19 Temmuz’a kadar tek fiyat işlem yöntemi getirildi.

BURCE – Kamil Resa Alsaran tarafından 8.750 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %5,08’e yükseldi.

KRVGD – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 91.390 pay 15,49 – 15,50 TL fiyat aralığından geri alındı.

INFO – Hedef Portföy Kuzey Hisse Senedi Serbest Fon tarafından 1.677.133 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %6,16’ya yükseldi.

MERIT – NTHOL tarafından 5.364.406 adet MERIT payı alınırken, NTHOL’ün MERIT’teki payı %69,74’e yükseldi.

MGROS – Ninety One UK Ltd. tarafından 32,52 TL fiyattan 126.500 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %4,98’e geriledi.

NIBAS –Işıklar İnşaat’ın sahip olduğu NIBAS paylarından %9,45’ine karşılık gelen 5.101.000 adet payın ikincil piyasada ve bu piyasada oluşacak fiyattan satılmasına karar verildiği açıklandı.
Işıklar Holding’in sahip olduğu NIBAS paylarından %39,76’sına karşılık gelen 21.468.022 adet payın ikincil piyasada ve bu piyasada oluşacak fiyattan satılmasına karar verildiği açıklandı.

SASA – Merinos Halı tarafından 29,18 – 29,70 TL fiyat aralığından 2.525.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %14,72’ye yükseldi.
ULUUN – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 257.742 adet pay 4,97 – 5,15 TL fiyat aralığından geri alındı.

DENGE – Şirket sermeyesi yarın 50 milyon TL’den %500 oranında bedelli olarak 250 milyon TL nakden artışla 300 milyon TL’ye yükseltilecek.

KAREL – Şirket sermayesinin 58,3 milyon TL’den %242,93 oranında bedelsiz olarak 141,7 milyon TL artışla 200 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

KNFRT – Şirket sermayesinin 33 milyon TL’den %300 oranında bedelsiz olarak 99 milyon TL artışla 132 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

VAKFN – Şirket sermayesi bugün 200 milyon TL’den %25 oranında bedelsiz olarak 50 milyon TL artışla 250 milyon TL’ye yükseltilecek olup düzeltilmiş pay fiyatı 9,32 TL’ye denk gelmekte.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu