Gündem

Türk Kızılay Filistin’de yaraları sarıyor

Her türlü insani krizde Filistin halkının yanında olan, halkımızın merhamet eli Türk Kızılay, sivillerin hedef olduğu Gazze’deki saldırılarda mağdur olan insanlara şefkat elini uzatmaya devam ediyor. Bölgede görev yapan Türk Kızılay ekipleri, Filistin Kızılayı yetkilileri ile temasa geçerek, acil ihtiyaç duyulan yardım malzemelerinin tedariki konusunda da gayret gösteriyor. Türk Kızılay Filistin/Gazze Delegasyon Başkanlığı, gıda, sağlık, hijyen, barınma gibi alanlarda insani yardım malzemelerini bölge halkına ulaştırmaya devam ediyor.

Bu zamana kadar 170 bin 226 kişinin faydalandığı yardımlar kapsamında 38 bin 200 adet sıcak yemeği dağıtımı, 8 bin 800 gıda kolisi insanlara ulaştırıldı. Ayrıca 5 mini ambulans tedarik edildi. 41 bin 127 adet tıbbi malzeme ve bölgedeki hastanelerin elektrik ihtiyacı için 86 bin 310 litre yakıt desteği sağlandı. Sağlık hizmetlerinin aksamaması için 500 bin TL değerinde tıbbi malzeme desteği verildi. Evleri yıkılan ve okullara sığınan Filistinlilere 563 bin 125-TL değerinde 2 bin 500 adet barınma kiti dağıtıldı.  Türk Kızılay bağışlarla Filistin’e yaklaşık 100 milyon TL tutarında insani yardım ulaştırarak ihtiyaç sahiplerinin yaralarını sarmayı hedefliyor.

İhtiyaç sahipleri destek bekliyor

“Filistin Yaralı, Uzat Elini” sloganlı yardım kampanyasını yürüten Türk Kızılay’ın 100 milyon TL’lik yardım planı hayırseverlerin katkısıyla destek görüyor. Çatışmalardan etkilenen Filistin halkına el uzatmak isteyen hayırseverler, www.kizilay.org.tr web adresinden, 168 ücretsiz danışma ve bağış hattından, mobil uygulamadan, bankalarda bulunan Kızılay bağış hesapları ile internet bankacılığından ve SMS yöntemiyle 2868’e FİLİSTİN yazıp göndererek 10 TL ile destek olabiliyor.

Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu